Kvitová rychle prošla do třetího kola Wimbledonu

21:34
LONDÝN - Česká tenistka Petra Kvitová postoupila do třetího kola Wimbledonu. Obhájkyně titulu a čtvrtá nasazená zdolala domácí Elenu Baltachaovou po setech 6:0 a 6:4. Příští soupeřkou Kvitové bude Varvara Lepchenková z USA, kterou porazila nedávno na French Open.

Petra Kvitová foto: Reuters

Na centrálním kurtu ještě bojuje Lukáš Rosol a set ho dělí od senzace. Nad Španělem Rafaelem Nadalem vede 2:1 na sety. V první sadě nevyužil tři setboly a ztratil ji v tie-breaku, druhý a třetí set ale získal shodně 6:4.

Už pošesté v kariéře si zahraje v třetím kole Wimbledonu Radek Štěpánek. V dohrávce zápasu 2. kola porazil Benjamina Beckera z Německa 6:2, 7:6 a 6:3 a v pátek nastoupí proti obhájci titulu a světové jedničce Novaku Djokovičovi ze Srbska.

Uspěla i Klára Zakopalová, která sice s Olgou Govorcovovou prohrála první set 2:6, ale pak Bělorusku porazila 6:1 a 6:2. O postup do osmifinále bude hrát s Franceskou Schiavoneovou z Itálie, která porazila Kristýnu Plíškovou dvakrát 6:4.

Na první set stačilo 22 minut

Kvitová v kulise zapadajícího slunce vyhrála první set nad Baltachaovou, až 101. hráčkou světa, za pouhých 22 minut. Česká favoritka se opírala o rychlé údery z obou stran, dobře podávala a měla hru pod kontrolou. První game soupeřce povolila až v jedenácté hře utkání, prohrála si pak i servis, ale komplikace nepřipustila. První tři mečboly Kvitová nevyužila, ale při čtvrtém už Britka její ránu nevrátila.

Třiatřicetiletý Štěpánek rozehrál zápas se 124. hráčem světa Beckerem ve středu večer, ale za stavu 6:2 a 5:6 rozhodčí duel kvůli tmě přerušil. V dohrávce zvládl Štěpánek tie-break druhého setu a také ve třetím uplatnil své zkušenosti.

"Přerušení je vždycky nebezpečné v tom, že se to může zvrtnout. Někdo se přes noc víc uvolní, ale já jsem byl lepší od začátku do konce," řekl Štěpánek. "Vnitřně jsem věděl, že jsem lepší. Wimbledon pro mě znamená jako turnaj nejvíc a jsem rád, že mám za sebou dvě vyhraná kola a teď mám před sebou výzvu," řekl.

Tou výzvou je suverén posledních dvou sezon Djokovič. Štěpánek s ním hrál už sedmkrát a zvítězit dokázal pouze před šesti lety v Rotterdamu.

Naposledy s favorizovaným Srbem prohrál loni v Cincinnati. Zakopalová hrála s Govorcovovou na stejném dvorci, kde o den dříve vyřadila Slovenku Dominiku Cibulkovou. Tentokrát špatně začala a rychle prohrála první set. "Necítila jsem se dobře, špatně jsem podávala i běhala a ona hrála riskantně. Byla jsem mimo rytmus a převálcovala mě dost rychle," řekla Zakopalová.

Po prvním setu se rozhodla udělat taktickou pauzu a odběhla na toaletu. "Zkoušejí to všichni, tak jsem se nestyděla," uvedla. Na záchodě si rovnala myšlenky. "Zavřela jsem se, potichu si nadávala a začala si sama pro sebe vyprávět. Že to musím změnit, že to takhle nejde, že to zkusím od prvního míče a podařilo se to," komentovala obrat. Ve zbytku utkání soupeřce povolila jen tři hry.