Kvitová v Torontu končí ve čtvrtfinále, nestačila na Cirsteaovou

23:40
TORONTO - Tenistka Petra Kvitová vypadla na turnaji v Torontu ve čtvrtfinále. Šestá nasazená hráčka podlehla Soraně Cirsteaové z Rumunska 6:4, 5:7 a 2:6, v utkání celkem sedmkrát ztratila servis. Přišla tak o naději na obhajobu titulu z Rogers Cupu, který loni vyhrála v Montrealu.

Kvitová vypadla ve Wimbledonu ve čtvrtfinále. foto: Reuters

Třiadvacetiletá Kvitová získala úvodní set, i když v něm dvakrát neudržela podání. V druhé sadě dokázala z 0:4 otočit na 5:4, jenže tři další gamy prohrála.

První čtyři hry ztratila česká tenistka i v třetím setu, tentokrát už ale její soupeřka vedení bez větších potíží udržela a při čtvrtém mečbolu více než dvouhodinové utkání ukončila. Kvitová v předchozích vzájemných zápasech Cirsteaovou třikrát porazila, nyní s ní podruhé prohrála.

Rumunka už v Torontu vyřadila tři nasazené hráčky: před Kvitovou si poradila i s turnajovou devítkou Caroline Wozniackou z Dánska a patnáctkou Jelenou Jankovičovou ze Srbska. Její další soupeřkou bude Číňanka Li Na, čtvrtá nasazená.