Kvitová prohrála s Williamsovou. S Kerberovou bude bojovat o postup

21:40aktualizováno  21:50
ISTANBUL - Tenistka Petra Kvitová prohrála své druhé utkání na Turnaji mistryň, světové jedničce Sereně Williamsové z USA podlehla 2:6 a 3:6. O semifinále tak bude Kvitová hrát v pátek v přímém souboji s Němkou Angelique Kerberovou. Obhájkyně titulu Williamsová vyhrála Červenou skupinu bez ztráty setu.

Česká tenistka Petra Kvitová foto: Reuters

"Serena byla prostě lepší, ale dobrá věc na Turnaji mistryň je, že mám druhou šanci a o to semifinále se poperu," napsala Kvitová na sociálních sítích. S Kerberovou má Kvitová vyrovnanou bilanci 2:2 na zápasy a v nedávném finále v Tokiu rovněž levou rukou hrající Němku porazila ve třech setech. Utkání s Williamsovou začala Kvitová razantně a vypracovala si v první hře tři brejkboly. První dva americká obhájkyně titulu odvrátila skvělým servisem a při třetím Kvitová poslala bekhend do sítě. Od té doby už v prvním setu nestíhala. Williamsová dala v jedné hře i čtyři esa v řadě a razancí Češku převyšovala i ve výměnách. Kvitová se snažila přitvrdit, ale v přemíře snahy chybovala a set ztratila 2:6.

Zdramatizovat zápas mohla Kvitová ve třetí hře druhé sady, ale při brejkbolu Williamsová opět skvěle trefila servis. Pak se opakovala situace z první sady a Kvitová si prohrála podání. Druhý set přinesl výborný tenis, Kvitová dokázala Williamsovou zatlačit i ve výměně přehrát, ale ztracený brejk už zpět nezískala. "Výborně jsem podávala a hrála agresivně," pochvaloval si Williamsová, která nastřílela 11 es, 27 vítězných míčů a udělala jen třináct chyb. Zápas Kvitová prohrála po hodině a dvanácti minutách a Williamsové podlehla i v pátém vzájemném utkání.

V Bílé skupině si Číňanka Li Na připsala na konto druhou výhru

Znovu by se mohly střetnou už tuto neděli, pokud by se obě dostaly na Turnaji mistryň do finále. Kerberová se ve hře o semifinále udržela první výhrou v kariéře na Turnaji mistryň. Odevzdanou Agnieszku Radwaňskou porazila dvakrát 6:2. Polka prohrála i potřetí, navíc aniž by získala jediný set. "Zápas proti Kvitové si půjdu na kurtu užít a budu se snažit hrát dobře jako proti Radwaňské. Cítím se tady v Istanbulu výborně," řekla Kerberová.

V Bílé skupině si Číňanka Li Na připsala na konto druhou výhru, Jelenu Jankovičovou ze Srbska porazila po boji 6:3, 2:6, 6:3 a přiblížila se k první semifinálové účasti v kariéře. Li Na, kterou v závěrečném vystoupení v Turecku čeká Běloruska Victoria Azarenková, na turnaji pro osm nejlepších hráček sezony startuje potřetí, v předchozích dvou letech ale pokaždé skončila už ve skupině. V roce 2011 i loni navíc jednatřicetiletá Číňanka vyhrála vždy pouze jeden zápas.