Kvitová postoupila v Tokiu do druhého kola. Čeká ji olympijská vítězka Puigová

7:33
TOKIO - Česká tenistka Petra Kvitová postoupila na turnaji v Tokiu bez problémů do druhého kola. Sedmá nasazená hráčka, jež podnik v japonské metropoli v roce 2013 vyhrála, porazila při svém prvním startu po US Open Američanku Madison Brengleovou za necelou hodinu a čtvrt 6:3, 6:3. V prvním kole naopak skončila Lucie Šafářová, která podlehla Slovence Dominice Cibulkové 6:4, 1:6 a 5:7.

Petra Kvitová v prvním kole Wimbledonu. foto: ČTK/AP

Kvitová se vrací k lásce z mládí. S Pavláskem bude hrát proti Federerovi

Další soupeřkou Kvitové v Japonsku bude olympijská vítězka Mónica Puigová z Portorika, s níž jediný dosavadní vzájemný zápas v semifinále turnaje v Riu de Janeiro v srpnu prohrála ve třech setech.

Šestadvacetiletá Kvitová, jíž momentálně patří ve světovém žebříčku 16. místo, zvládla zápas s Brengleovou bez větších potíží. V utkání si držela servis a jediné zaváhání přišlo ve čtvrté hře druhého setu, v níž čelila čtyřem brejkbolům. Dlouhý game, v němž prohrávala 15:40 a nakonec se hrálo pětkrát přes shodu, ale nakonec rovněž získala.

Šafářová začala zápas s Cibulkovou lépe a po jediném úspěšném brejku získala úvodní set. Druhý ale jednoznačně ovládla šestá nasazená Slovenka a dramatickou třetí sadu, v níž měly obě soupeřky potíže s udržením vlastního servisu, nakonec po více než hodině získala rovněž Cibulková. Po téměř dvou a půl hodinách proměnila první mečbol a oslavila páté vítězství v sedmém vzájemném utkání.