Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Kvitová padla ve dvou setech s Garciaovou. Finále Fed Cupu je srovnané 1:1

13:50aktualizováno  20:28
ŠTRASBURK - České tenistky hrají ve Fed Cupu s Francií po úvodním dnu finále nerozhodně 1:1 na zápasy. Ve druhé dvouhře dnes ve Štrasburku Petra Kvitová podlehla Caroline Garciaové 6:7 a 3:6.

Petra Kvitová ve finále Fed Cupu. foto: ČTK/AP

Nedělní program by měl zahájit ve 13:30 souboj jedniček Plíškové s Garciaovou, pak je v plánu zápas Kvitové s Mladenovicovou. Na české straně může teoreticky do jedné z dvouher nastoupit Barbora Strýcová.

Francouzka Caroline Garciaová ve finále Fed Cupu.
Zklamaná Petra Kvitová ve finále Fed Cupu.

Do čtyřhry jsou nahlášeny Strýcová s Lucií Hradeckou, ale kapitán Petr Pála do páru může podle potřeby zamíchat Plíškovou. Za domácí by měly hrát Mladenovicová s Garciaovou, i když byly napsány Alizé Cornetová a Pauline Parmentierová.

PODROBNOU ON-LINE REPORTÁŽ ZE ZÁPASU GARCIAOVÁ VS. KVITOVÁ SI PŘEČTĚTE ZDE!

Kvitová přišla ve vyrovnaném úvodním setu s Garciaovou jako první o servis a prohrávala 2:4, ale srovnala na 4:4. V tie-breaku odvrátila první setbol, ale po své chybě nabídla soupeřce druhý a francouzská jednička šanci využila.

Finále tenisového Fed Cupu ve Štrasburku

Francie - ČR 1:1 po prvním dnu

Mladenovicová - KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 3:6, 6:4, 14:16, Garciaová - KVITOVÁ 7:6 (8:6), 6:3.

Druhý set začala Kvitová brejkem, ale vzápětí diktovala tempo hry 23. hráčka světa. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu ztratila čtyři gamy a prohrávala už 0:40 při svém servisu. Podání ještě zachránila a vzápětí snížila na 3:4, ale pak znovu přišla o servis. Za stavu 3:5 odvrátila jeden mečbol a měla i dva brejkboly, ale výborně servírující Garciaová oba podáním odvrátila a druhý mečbol proměnila.

Svěřenkyně kapitána Petra Pály vyhrály Fed Cup čtyřikrát v uplynulých pěti letech. Ve Štrasburku usilují o třetí triumf za sebou, čímž by napodobily úspěchy československého výběru z let 1983 až 1985. Naposledy hattrick v soutěži vybojovaly španělské tenistky před 21 lety.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...