Kvitová na Turnaji mistryň prohrála. Pomůže jí k postupu Šafářová?

9:58
SINGAPUR - Tenistka Petra Kvitová prohrála na Turnaji mistryň svůj poslední zápas v Bílé skupině se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou a k postupu do semifinále potřebuje pomoc Lucie Šafářové. Kvitová podlehla světové trojce po boji 4:6, 6:4 a 5:7 a Muguruzaová se stala vítězkou skupiny. Kvitová postoupí jen v případě, že Šafářová vyhraje nad Němkou Angelique Kerberovou 2:0 na sety. Šafářová už šanci na účast v semifinále nemá.

Petra Kvitová na Turnaji mistryň. foto: ČTK

Pokud Šafářová dokáže Kerberovou porazit bez ztráty setu, Kvitová skončí v Bílé skupině druhá a v semifinále se utká s Ruskou Marií Šarapovovou, kterou loni v Singapuru porazila. Muguruzaovou čeká Polka Agnieszka Radwaňská.

O jakou bitvu mezi Kvitovou a Muguruzaovou půjde, naznačila první hra. Česká tenistka game při svém podání získala až po devíti minutách. Na servisu se trápila celé utkání, ale ukázala srdce bojovnice a předvedla nejlepší výkon v turnaji.

Podle své tradice střídala Kvitová skvělé vítězné údery se špatnými a v duelu dvou ranařek se dvaadvacetileté Španělce v ostrých výměnách od základní čáry vyrovnala. V úvodním setu dokázala odpovědět na první ztrátu servisu, ale v koncovce chybovala.

Zlepšení v druhém setu

Ve druhé sadě se Kvitová úspěšně opírala do returnu při druhém servisu soupeřky, jenomže o první tři získané brejky vždy přišla. Muguruzaovou ale znejistěla, navíc dobíhala ztracené míče a i favoritka dokázala zkazit nahrané voleje. Kvitová si podržela servis na 5:4 a při dalším podání soupeřky proměnila druhý setbol.

Dominance returnů pokračovala i v rozhodujícím setu. A znovu šla dvakrát do brejku Kvitová, ale vedení 2:0 ani 4:2 neudržela. Za stavu 5:4 a 30:0 při podání Muguruzaové byla dva míče od výhry, ale neuspěla. V dramatické koncovce Češka odvrátila za stavu 5:6 tři mečboly, nevyužila dva brejkboly a odešla poražena po dvou a půl hodině hry.

Deblistky Andreu Hlaváčkovou s Lucií Hradeckou čeká na závěr Červené skupiny duel s americkým párem Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová a k postupu do semifinále jim stačí získat set, ale také třeba uhrát jen pět gamů, které musí být rozděleny do dvou setů. Vítězkami skupiny se staly bez porážky Švýcarka Martina Hingisová s Indkou Saniou Mirzaovou.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.