Kvitová i Berdych vítězí, zahrají si finále

8:13aktualizováno  9:44
Petra Kvitová postoupila do finále tenisového turnaje v New Havenu. Po vítězství nad Sarou Erraniovou 6:1, 6:3 ji v něm čeká Maria Kirilenková. Do finále se probojoval i Tomáš Berdych, když porazil Sama Querreyho 6:4, 6:3 v tenisovém turnaji ve Winston-Salemu. O titul se utká s dalším Američanem Isnerem.

Petra Kvitová foto: Reuters

Berdych se vyrovnal s tvrdým podáním turnajové čtyřky Querreyho a přes 18 inkasovaných es celkem pětkrát získal brejk. Sám ztratil hned první servis v úvodní hře zápasu, ale první set pro sebe rozhodl čtyřmi vyhranými gamy od stavu 2:4. Ve druhé sadě naopak přišel proti vítězi červencového turnaje v Los Angeles o vedení 2:0, ale opět zakončil set čtyřmi vítěznými hrami za sebou.

Tomáš Berdych

"Nebyl jsem ve druhém setu příliš spokojený se svým podáním, ale hrál jsem lépe ve složitých a rozhodujících situacích," řekl Berdych.

Sedmý hráč světa je letos potřetí ve finále a pokusí se napodobit únorový úspěch z Montpellieru; v květnu na antuce v Madridu podlehl v bitvě o titul Rogeru Federerovi. V cestě za osmým titulem v kariéře mu stojí loňský vítěz turnaje Isner, nasazená trojka a světová desítka. Vytáhlý Američan vyřadil turnajovou jedničku Jo-Wilfrieda Tsongu z Francie po výhře 6:4, 3:6, 7:6.

Berdych Isnera naposledy v roce 2010 dvakrát porazil, bilanci s ním má 2:1.

Kvitová zazářila
Petra Kvitová postoupila do finále tenisového turnaje v New Havenu. Po semifinálovém vítězství nad Sarou Erraniovou z Itálie 6:1, 6:3 se loňská wimbledonská vítězka utká o titul s Mariou Kirilenkovou. Kvitová bude mít možnost vrátit ruské soupeřce porážku z olympijského čtvrtfinále. Před finále s ní má negativní bilanci 2:3.

Ve finále je i deblový pár Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká po výhře nad americkou dvojicí Leeová-Watersová, Moultonová-Levyová 6:4, 4:6, 10:7.

Stříbrné olympijské medailistky a turnajové dvojky budou hrát o čtvrtý letošní společný titul s nejvýše nasazenými Liezel Huberovou a Lisou Raymondová z USA.

Lucie Hradecká (vpravo) a Andrea Hlaváčková

Kvitová nedala čtvrté nasazené Erraniové šanci. První set vyhrála za 24 minut a i druhý zahájila ziskem soupeřčina podání. Sama nečelila jedinému brejkbolu a zápas po hodině a osmi minutách ukončila čistou hrou.

"Skvěle jsem dnes podávala a snažila se útočit na returnu. Chtěla jsem být tím, kdo útočí a zahrává vítězné míče," řekla světová pětka Kvitová, jež zůstala ve hře o devátý titul v kariéře a druhý letošní po nedávném triumfu v Montrealu.

Kirilenková prošla do finále přes vítězku předchozích čtyř ročníků Caroline Wozniackou. Dánská bývalá světová jednička vyhrála v New Havenu 20 zápasů za sebou a měla šanci přiřadit se do jedinečné společnosti k Martině Navrátilové, Steffi Grafové a Chris Evertové, které dokázaly vyhrát některý z turnajů pětkrát za sebou. Proti Kirilenkové ale nastoupila se zraněním kolena a po prvním prohraném setu 5:7 zápas skrečovala.

"Od začátku jsem to cítila a už se to jen zhoršovalo," řekla Wozniacká o zranění, které si přivodila ve čtvrtfinále s Dominikou Cibulkovou. "Nebyla jsem na sto procent fit, tak jsem se rozhodla to skončit. Dám si den odpočinku, budeme se kolenu trochu věnovat a na US Open budu v pořádku," řekla Wozniacká.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...