Kvapil dvěma góly rozhodl moskevské derby KHL

19:20
MOSKVA - Český hokejista Marek Kvapil pomohl v Kontinentální lize Dynamu Moskva dvěma góly k výhře 6:4 v derby na ledě CSKA. Obránce Petr Čáslava dal v krátké době svůj druhý gól v tomto ročníku, porážce Čerepovce v Chanty-Mansijsku ale nezabránil.

Finále play off KHL, 4. zápas Dynamo Moskva - Omsk. Český útočník Dynama Marek Kvapil foto: ČTK

Kvapil po více než měsíčním střeleckém půstu dal obě branky ve druhé třetině, ve které se Dynamo trefilo celkem čtyřikrát. Ve 27. minutě upravil český útočník na 3:0 a o tři minuty později svým pátým zápasem v sezoně dokonce na 5:0.

Výsledky

Omsk - Viťaz Čechov 4:2, Barys Astana - Dinamo Minsk 7:2, Čeljabinsk - Spartak Moskva 4:0 (BULIS 0+1), Jekatěrinburg - Dinamo Riga 1:3, Magnitogorsk - Doněck 1:2, Ufa - Novokuzněck 3:2, Chanty-Mansijsk - Čerepovec 3:2 (za hosty ČÁSLAVA 1+0), Kazaň - Chabarovsk 4:3, Nižněkamsk - Novosibirsk 2:0 (NETÍK 1+0, KOUKAL 0+1), CSKA Moskva - Dynamo Moskva 4:6 (za hosty KVAPIL 2+0, NOVÁK 0+1), Petrohrad - Nižnij Novgorod 1:0.

CSKA duel nevzdal a v poslední části dokázal snížit až na 4:5. Vyrovnat však již nezvládl, při power play uzavřel skóre trefou do prázdné branky Švéd Nicklas Bäckström. Hokejisté CSKA prohráli po sérii pěti vítězství.

Čáslava vyrovnal v 24. minutě na 2:2, ještě v závěru druhé třetiny však rozhodl o vítězství domácí Jugry Igor Skorochodov, jenž završil hattrick.

Český bek navázal na svůj nedávný premiérový gól v sezoně, který vstřelil v minulém týdnu v duelu s Jekatěrinburgem.

Útočník Jan Bulis přispěl jednou asistencí k vítězství Čeljabinsku nad Spartakem Moskva 4:0. Jeho tým dál stíhá lídra Východní konference Omsk, který si výhrou 4:2 nad Čechovem udržel dvoubodový náskok.