Kvalifikace LM: Čelůstkův Trabzonspor padl s Benficou

23:02
PRAHA - Český fotbalista Ondřej Čelůstka má za sebou premiéru v obraně Trabzonsporu, ovšem důvod k radosti nemá. Turecký celek totiž v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů prohrál na půdě Benfiky Lisabon 0:2 a jeho postupové šance do hlavní soutěže se výrazně zhoršily.

Marseille-Benfica Lisabon. foto: Reuters

Čelůstka definitivně přestoupil za Slavie do Trabzonsporu až v pondělí, s týmem se však připravuje už dva týdny. Trenér Senol Günes se mu tak nebál dát šanci hned od prvního soutěžního zápasu. A v obraně se měl Čelůstka po celých 90 minut co ohánět.

Benfika si totiž od začátku vytvořila převahu a dostávala se i do šancí. Na gól však musela počkat až do 70. minuty, kdy se prosadil střídající Nolito. Dvě minuty před koncem pak přidal druhý zásah Gaitán a přiblížil Benfiku postupu.

Naopak Trabzonspor odjíždí zklamaný a musí v odvetě hodně zabojovat, jestli chce oživit sen o účasti v základní skupině Ligy mistrů. Tam přitom mohl být nasazen přímo místo z korupce podezřelého Fenerbahce, ale nakonec bylo rozhodnuto, že začne ve 3. předkole, které si vybojoval zásluhou druhého místa v lize.

Nakročeno za postupem má Dinamo Záhřeb, které vyhrálo 2:1 na půdě helsinského HJK, a podle očekávání i Kodaň. Ta si doma poradila s irským Shamrockem.

Výsledky 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:
HJK Helsinky - Dinamo Záhřeb 1:2 (1:1)
Branky: 14. Ring, - 19. vlastní Rafinha, 77. Sammir. Rozhodčí: Kovařík (ČR).
Kodaň - Shamrock 1:0 (1:0)
Branka: 4. Ottesen. Rozhodčí: Radovanovič (Černá Hora).
Maccabi Haifa - Maribor 2:1 (1:1)
Branky: 8. Dvalašvili z pen., 70. Yampolsky - 26. Tavares. Rozhodčí: Soares (Por.).
Rosenborg Trondheim - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branky: 33. Pilař. Rozhodčí: Jug (Slovinsko)