Krmenčík zachránil Plzni miliony z Ligy mistrů. Český šampion jde dál

20:20
BAKU - Fotbalisté Plzně postoupili do 4. předkola Ligy mistrů. V odvetě 3. předkola s Karabachem vybojovali v Baku remízu 1:1 a po domácí bezbrankové remíze postoupili díky gólu vstřelenému na soupeřově hřišti. Ázerbájdžánský šampion přitom vedl po Muaremově gólu z 28. minuty a měl hned několik dalších nebezpečných šancí. V 85. minutě však zařídil postupový gól Michael Krmenčík z jediné vážnější příležitosti Plzně.

Plzeňští slaví. foto: ČTK

Viktoria tak drží šanci, že po letech 2011 a 2013 znovu pronikne do hlavní fáze Ligy mistrů. Zároveň má jistotu minimálně účasti v základní skupině Evropské ligy a také minimálně 150 milionů korun za bonusy od UEFA.

Plzeň začala dobrým presinkem a několikrát získala míč v nebezpečném prostoru, ale nedokázala toho využít. Nedostávala se do zakončení a zbytečnými chybami vracela míč soupeři. Karabach, hnaný 32 tisíci diváků na národním stadionu v Baku, byl mnohem aktivnější než v prvním utkání, ale ani jemu se dlouho nedařilo překonat plzeňskou obranu.

Karabach - Plzeň 1:1 (1:0)

(Odvetné utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů)

Branky: 28. Muarem - 85. Krmenčík. Rozhodčí: Göcek - Eyisoy, Yilmaz (všichni Tur.). ŽK: Medveděv, Garajev, Míchel - Ďuriš, Krmenčík. Diváci: 32.000.

Karabach: Sehič - Medveděv, Hüsejnov, Sadygov, Agolli - Dani Quintana (83. Džadejauví), Míchel, Garajev, Richard Almeida (84. Junuszade), Muarem (70. Ismajlov) - Reynaldo. Trenér: G. Gurbanov.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Hrošovský, Hořava - Petržela, Kolář (63. Krmenčík), Kovařík (57. Kopic) - Ďuriš (79. Bakoš). Trenér: Pivarník.

Trenér Pivarník ponechal totožnou sestavu jako v úvodním duelu, jen vyloučeného stopera Baránka nahradil Hejda. Od začátku tak na trávník vyběhli i Ďuriš, Petržela či Matějů, které úvod sezony nezastihl v ideální formě.

A právě Matějů v 28. minutě nezachytil náběh Muarema, který dostal za obranu ideální kolmou přihrávku a sám před brankářem Kozáčikem nezaváhal. Situaci navíc předcházela zbytečná ztráta Hrošovského při rozehrávání standardní situace na polovině hřiště.

Gól domácí ještě povzbudil a Plzeň do poločasu vypadla ze hry. Navíc mohla být ráda, že znovu neinkasovala, když Karabachu vyšla kombinační akce a Richard Almeida měl před sebou prázdnou branku. Na přihrávku však nedosáhl.

Po změně stran musela Plzeň hru více otevřít, trenér Pivarník poslal do hry druhého útočníka Krmenčíka a Karabach tak měl více prostoru na protiútoky. Čerstvý Ismajlov nejprve zamířil těsně vedle tyče, krátce nato byla Plzeň už blízko klinické smrti, ale i Míchel minul před prázdnou bránou míč a hlediště jen nevěřícně vzdychlo.

Plzeň nabídnutou šanci nakonec dokázala využít. Pět minut před koncem našel Kopicův centr ve vápně střídajícího Krmenčíka a ten hlavou zajistil hostům vydřený, ale velmi cenný postup.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...