Plíškovou namíchl herní styl soupeřky: Byl to hnus, přesně jak jsem čekala

US Open

16:12
LONDÝN (Od našeho zpravodaje) - Kurt číslo 18 hostil v sobotu v poledne podivný wimbledonský zápas. Na jedné straně kurtu totiž poskakovala svérázná Rumunka Monica Niculescuová, která deptala svou soupeřku Kristýnu Plíškovou jedním čopem za druhým. Nakonec úspěšně, vyhrála 6:3, 7:5. „Byl to hnus, přesně jak jsem čekala,“ řekla česká tenistka.

Pro Kristýnu Plíškovou skončil Wimbledon ve třetím kole. foto: ČTK/AP

Na dvorec pralo ostré polední slunce, přesto se zaplnil do posledních míst. Divákům se však naskytla místy dost bizarní podívaná. Niculescuová čopovala takřka všechny míčky, které jí přiletěly na forhend. Zkoušela nervy své soupeřky. „Měla jsem dost blízko k tomu, abych vybouchla,“ přiznala 23letá Češka.

Její agresivní hru ocenilo publikum. Fandilo jí, přálo si alespoň zdramatizování zápasu. Plíšková však ve druhém setu nevyužila pět setbolů a po hodině a 41 minutách prohrála.

Šance, které jste měla na konci druhého setu, teď musí hodně mrzet, že?
Hodně. Byla jsem dvakrát minus brejk, pak jsem se zlepšila, ona mi pomohla pár chybami. Vedla jsem ve druhém setu 5:4 a 40-15, to mrzí hodně.

Boj se stresem aneb Když tenisté nechtějí znát jména svých soupeřů

Vybavíte si, při kterém z pěti setbolů byla největší šance?
Do jednoho jsem měla víc jít, pak jsem dala těsný aut. Pak už byl ten game strašně dlouhý, ani jsem nevěřila, že bych ho mohla vyhrát. Taky mi docházely síly, moc jsem nevěřila.

Vyčítáte si, že jste nebyla odvážnější na setboly?
Zrovna jsem to říkala Ivošovi (kouč Minář - pozn. red.), že jsem do nich měla jít víc, naběhnout na síť. Ale kdybych víc tlačila, tak bych ten úder třeba zase zkazila. Míče od ní skáčou fakt hrozně nízko.

Pomohlo by obecně víc chodit na síť?
Voleje nemám dobré, extra je netrénuju. Kdybych je uměla líp, chodila bych tam víc. Ale pár bodů jsem na síti udělala, myslím, že jsem na síti v plusu. Což u mě není obvyklé.

Jak moc vyčerpávající je hrát proti tenistce s tak zvláštním stylem?
Je to vyčerpávající, na hlavu i fyzicky. Míče od ní vůbec neletí, pořád do nich musím chodit a dávat jim svoji sílu. Ještě hraje samé kraťasy. Hrozný tenis.

Všimla jste si, že vám lidi fandili víc?
Asi se jim ten její tenis nelíbil. Já se jim ani nedivím.

Prohra teď mrzí, ale i tak jste dobyla na grandslamu životní výsledek. Budete odjíždět s dobrým pocitem?
Mohlo to být horší, už jsem dávno mohla být doma. Jsem spokojená. Ale je fakt škoda, že když už jsem ten druhý set otočila, že jsem to nedotáhla.

Kristýna Plíšková zaujala fotografa nejen tenisovým uměním, ale i dlouhýma...
Kristýna Plíšková odehrává těžký return.

Bude to důležité pro vaše sebevědomí?
To jo. Přeskočila jsem spoustu míst, teď se snad zvednu.

Co vás čeká dál?
Teď si vezmu aspoň týden dovolenou, po takovým zápase ji potřebuju. Pak pojedu na turnaje do Istanbulu, Baku a pak na americkou sérii.

Zkusíte si uhrát, abyste nemusela na US Open do kvalifikace?
Mám na to tyhle dva turnaje, snad se to povede.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč