Kvitová se na Wimbledonu loučí už ve 2. kole. Vypadli i Rosol, Veselý, Strýcová a Kr. Plíšková

15:10aktualizováno  21:00
LONDÝN - Největší favoritka na titul v ženské dvouhře na Wimbledonu Petra Kvitová vypadla stejně jako loni překvapivě už ve druhém kole. Američance Madison Brengleové podlehla 3:6, 6:1 a 2:6. Českým tenistům se v třetím dnu grandslamového Wimbledonu vůbec nedařilo. Ve druhém kole totiž vypadli i Kristýna Plíšková, Lukáš Rosol, Barbora Strýcová a Jiří Veselý.

Petra Kvitová se loučí s Wimbledonem překvapivě už ve 2. kole. foto: ČTK/AP

Když vidím hrát Kvitovou, je ze mě troska, netradičně se vyznala Američanka Keysová

Kristýna Plíšková nedotáhla dobře rozjetý duel s Řekyní Marií Sakkariovou a prohrála 7:6, 4:6 a 4:6.

Ještě blíže postupu do třetího kola byl Rosol, v utkání s Gillesem Müllerem z Lucemburska měl v pátém setu dva mečboly, ale s turnajovou šestnáctkou prohrál 5:7, 7:6, 6:4, 3:6 a 7:9 za tři a půl hodiny.

Naopak Veselý se výhře ani nepřiblížil a s 28. nasazeným hráčem Fabiem Fogninim z Itálie prohrál 6:7, 4:6 a 2:6. Dvaadvacátá nasazená Strýcová prohrála po divokých prvních dvou setech s loňským nováčkem roku Japonkou Naomi Ósakaovou 1:6, 6:0 a 4:6.

Kristýna Plíšková se hecuje během zápasu proti Angelique Kerberové.
Wimbledon 2017: Petra Kvitová slaví postup do 2. kola.

Při svém třetím turnaji po vážném zranění levé ruky byla sedmadvacetiletá Kvitová považována za spolufavoritku třetího grandslamu sezony.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu ale udělala proti Brengleové 50 nevynucených chyb a působila unaveně.

V závěru třetího setu si vzala čas na ošetření, nechala si změřit tlak a lékařka poslouchala i její dech. Zápas prohrála po hodině a tři čtvrtě.

Rosol nevyužil dva mečboly

Kvalifikant Rosol v utkání tvrdých servisů vedl 2:1 na sety, ale levou rukou hrající Müller, vítěz z Hertogenbosche a semifinalista v Queen’s Clubu, dokázal srovnat.

V rozhodující sadě měl Rosol za stavu 6:5 i díky dvěma dvojchybám soupeře dva mečboly, jenže nedostal šanci je proměnit. Müller při obou dobře servíroval a při druhém si pomohl i jedním ze 45 es, která v souboji nastřílel.

„První mečbol trochu mrzí, mohl jsem do toho jít odvážněji,“ řekl Rosol.

Lukáš Rosol ve Wimbledonu.

Rozhodnutí padlo za stavu 7:7. Rosol nejdříve odvrátil dva brejkboly, ale při třetím vyhodil dobíhaný míč mimo kurt a Müller zápas dopodával.

„Byl to dobrý zápas o malých šancích se špatným koncem. Hrál jsem na dobré úrovni, všechno se zlepšilo. S turnajem můžu být celkově spokojený a je vidět, že je na čem stavět. Beru to pozitivně, mohl jsem jenom překvapit,“ řekl Rosol, který loni prohrál ve Wimbledonu v 1. kole až 10:12 v pátém setu s Američanem Samem Querreym.

Plíšková zahodila velkou šanci na postup

Juniorská vítězka Wimbledonu z roku 2010 Kristýna Plíšková vedla nad Sakkariovou (101. hráčkou žebříčku WTA) 7:6 a 4:1 a měla dva brejkboly. Ani jeden ale nevyužila, pustila skvěle se pohybující soupeřku do hry a sama situaci neunesla.

Ve druhém setu prohrála pět her v řadě a pak na pět minut zmizela na toaletu. Po návratu se zdálo, že by mohla myslet na výhru, ale opakovala se situace z první sady.

Za stavu 2:1 nevyužila česká hráčka dva brejkboly a pak sama přišla o servis. Ještě měla šanci vrátit se do zápasu, ale nezužitkovala ani náskok 40:0 při servisu Sakkariové za stavu 3:4. Celkem v utkání využila jen dva brejkboly ze čtrnácti.

Nadšeně bojující Sakkariová, která v 1. kole vyřadila Kateřinu Siniakovou, proměnila mečbol svým třetím esem. Zápas trval bez dvou minut dvě a půl hodiny.

Strýcová: Celý zápas jsem se trápila

Strýcová v utkání s devatenáctiletou Ósakaovou přišla o první set za 26 minut, ale pak se uklidnila a přesnou hrou získala sedm gamů v řadě. Až třetí set byl vyrovnaný.

„Problém byl za stavu 1:0 a 30:0, kdy jsem jí otevřela dveře zpátky do zápasu. Neudělala jsem nic. Hrála jsem strašně krátké balony,“ řekla Strýcová.

Zápas zlomila ztráta podání Češky v sedmé hře. Pak sice odvrátila čtyři mečboly, jeden i za pomoci „prasátka“, ale s wimbledonskou debutantkou Ósakaovou prohrála za hodinu a 49 minut.

„Nemohla jsem se do zápasu dostat. Celý zápas jsem se trápila,“ řekla Strýcová.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...