Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Kreuziger je po sedmé etapě Gira sedmý

18:22
ROCCA DI CAMBIO - Český cyklista Roman Kreuziger se po sedmé etapě Gira d'Italia posunul na sedmé místo průběžného pořadí. Etapu s cílovým stoupáním v Rocca di Cambio vyhrál po 202 km jeho kolega z týmu Astana Paolo Tiralongo.

ilustrační foto foto: Reuters

Čtyřiatřicetiletý Sicilan Tiralongo porazil v závěrečných stovkách metrů obhájce loňského vítězství Michele Scarponiho. Třetí dojel Lucemburčan Frank Schleck. Kreuziger dokončil ve vedoucí skupině, jež se v závěrečném kilometru roztáhla.

Novým lídrem závodu se stal jak první Kanaďan v historii Ryder Hesjedal, jenž dnes dojel pátý a z růžového trikotu vysvlékl po jednom dni Itala Adriana Maloriho. Člen týmu Garmin-Barracuda vede o 15 sekund před Tiralongem, třetí je Španěl Joaquín Rodríguez.

Kreuziger má na sedmé pozici odstup 35 sekund, dalších pět sekund za ním je další z favoritů na celkové umístění Ivan Basso.