Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Kreuziger ovládl v Söldenu premiéru náročného závodu v horách

20:18
Sölden - Cyklista Roman Kreuziger vyhrál první ročník náročného jednorázového závodu Pro Ötztaler 5500 se startem a cílem v rakouském Söldenu. Po 217 kilometrech, během kterých jezdci nastoupali 5500 výškových metrů, zvítězil před Slovincem Simonem Špilakem. Šestý skončil další český závodník Jan Hirt.

Roman Kreuziger, archivní foto foto: Reuters

Jednorázový závod v silniční cyklistice Pro Ötztaler 5500 v Söldenu (217,4 km):

1. Kreuziger (ČR) 6:25:32, 2. Špilak (Slovin.) -43, 3. Ciccone (It.), -1:33, 4. Power (Austr.) -1:38, 5. Zoidl (Rak.), 6. Hirt (ČR) oba -3:36

Kreuziger strávil na cestě za prvním vítězstvím v sezoně a tím pádem i premiérovým triumfem v barvách stáje Orica-Scott v sedle 6:25:32 hodiny. Druhý Špilak na něj ztratil 43 sekund.

Trasa závodu kopírovala tradiční Ötztalerský cyklomaraton, který se jezdí už 35 let a účastní se ho několik tisíc amatérských jezdců. Pořadatelé nového závodu mají ambice proniknout mezi elitní podniky profesionální cyklistiky a mít z něj nejtěžší klasiku na světě.

Premiéru absolvovaly ze stájí WorldTour kromě Kreuzigerova týmu ještě Kaťuša a Bora.