Krejčího forma zase ožívá

16:09
BOSTON/PRAHA - V NHL se blíží play off a David Krejčí konečně naplno ukázal své schopnosti. Nejproduktivnější hokejista loňských vyřazovacích bojů vstřelil v noci ze čtvrtka na pátek druhý hattrick v kariéře. V prodloužení navíc rozhodl o výhře nad New Jersey Devils 4:3.

Boston Bruins: David Krejčí foto: ČTK

Jeho střelecké probuzení je o to překvapivější, že stejný počet branek nastřádal za předchozích 23 duelů. V noci na pátek ale opět ukázal, že stále patří mezi ústřední postavy obhájců Stanley Cupu z Bostonu. "Je to jeden z našich nejlepších hráčů. A když zahraje tak jako proti New Jersey, je náš tým mnohem lepší," pochválil kouč Claude Julien pětadvacetiletého rodáka ze Šternberku.

"Jen chci každý zápas odvést to nejlepší," řekl po zápase skromně zámořským novinářům Krejčí, kterému zjevně pomohlo i to, že proti Ďáblům nastoupil ve středu útoku mezi Milanem Lucicem a talentovaným Tylerem Seguinem.

"Byl jsem nadšený, že nás trenér dal k sobě," popsal spolupráci Krejčí. Nově složený útok se poté podílel na všech brankách Bostonu.

Dvacetiletý Seguin se během sezony vyšvihl až mezi lídry Bruins. Přitom ještě v loňském play off neměl místo v sestavě jisté a ve čtvrtém útoku se střídal s bitkařem Shawnem Thorntonem.

V úvodu probíhající sezony byl ale jediný, kdo pravidelně sbíral body. "Nečekal jsem, že se takhle zvedne. Trenér mu však věří a na ledě stráví hodně minut. Vyhrává nám zápasy, snad mu to vydrží," pěl ódu na spoluhráče již v prosincovém rozhovoru pro LN Krejčí. A to ještě netušil, že se nakonec sejdou ve stejné formaci. Změna ale byla logická.

Kdo z Čechů také zazářil

ONDŘEJ PAVELEC
Kladenský odchovanec zneškodnil všech 33 střel Floridy, připsal si čtvrtou nulu v sezoně a dovedl Winnipeg k výhře 7:0. Jets, kteří se ve Východní konferenci posunuli na osmé místo před Washington, rozhodli pěti góly v poslední třetině. „Každý ví, že to je důležité vítězství, zvlášť když se jednalo o souboj s Floridou. Obzvláště úžasné bylo sledovat kluky ve třetí třetině, Byla to dnes zábava,“ prohlásil Pavelec, druhá hvězda utkání.

JAROMÍR JÁGR
Čtyřicetiletý veterán přispěl gólem a asistencí k výhře Philadelphie 6:3 nad NY Islanders a stal se druhou hvězdou zápasu. Nejproduktivnější Evropan v historii soutěže má nyní na kontě 1643 bodů a v celkovém pořadí se na osmém místě odpoutal od Joea Sakika. „Byl to ale šťastný gól, jen jsem nahazoval puk před branku na teč nebo dorážku. A ono to prošlo,“ řekl Jágr, jenž obkroužil branku a bekhendem překvapil Jevgenije Nabokova.

Druhý tým Východní konference prožívá sezonu jako na houpačce. Po špatném začátku přišla úchvatná série vítězství, která jej katapultovala zpět mezi nejlepší kluby soutěže.

Teď ale znovu jako by ztrácel dech. Nedaří se mu vytvořit šňůru několika povedených zápasů v řadě. Dvě výhry za sebou získal naposled v polovině ledna.

"Střídáme výhru s prohrou. Bylo by pro pohodu týmu dobré, abychom udělali sérii. Nastává velmi důležitá část sezony a je potřeba, abychom se dostali do formy, než přijde play off," tušil Krejčí.

Ani on zcela nenaplnil očekávání, která do něj odborníci vkládali po loňském mimořádném play off. V letošní sezoně má na kontě 44 kanadských bodů v 59 duelech. Zkušenost z minulých ročníků ale naznačuje, že jeho forma bude gradovat v závěru základní části a především ve vyřazovacích bojích.

"Vždycky jsem měl pomalejší starty, tím se ale nezabývám. Chci, abych pomáhal týmu," řekl Krejčí LN. Zároveň přiznal, že produktivita pro něj není příliš důležitá. "Raději budu mít padesát bodů a znovu Stanley Cup než jich mít osmdesát a vypadnout v prvním kole," dodal. Sakra dobře ví, o čem mluví.