Krejčího branka Bostonu nestačila. Medvědi prohráli s Detroitem

8:26
NEW YORK/PRAHA - Sedmou prohru v řadě utrpěli v pondělním utkání NHL hokejisté Buffala, když podlehli 1:2 Minnesotě, a v nové sezoně zůstávají dál bez vítězství. Sabres v sedmi zápasech získali pouze jediný bod při celkovém skóre 7:18.

Alexandr Ovečkin z Washingtonu (v červeném) slaví gól do sítě Edmontonu. foto: APČTK

Ironií osudu vstřelil rozhodující gól bývalý útočník Buffala Jason Pominville, který v přesilové hře deset sekund před koncem druhé třetiny zlomil nerozhodný stav 1:1. Ve třetí části už branka nepadla.

"Mám na tuhle halu a město tolik vzpomínek. Ale jsem rád, že se mi podařilo skórovat a že jsme tady vyhráli," prohlásil někdejší kapitán Sabres, který v Buffalu působil deset let, než byl v průběhu minulé zkrácené sezony vyměněn do Minnesoty.

"Je mi kluků líto, co teď prožívají. Věci se teď nevyvíjejí podle jejich představ, ale určitě se chytnou a začnou vyhrávat," politoval bývalé spoluhráče. Buffalo s výjimkou jediného utkání ještě nevstřelilo v sezoně první gól zápasu a nepovedlo se to ani tentokrát.

Už v 6. minutě poslal hostující Wild do vedení svou premiérovou trefou v sezoně Kyle Brodziak. "Chtěli jsme udeřit co nejdřív, když tým musí zápas co zápas dotahovat ztrátu, podepíše se to na něm. A druhému mužstvu se pak naopak hraje mnohem lépe," konstatoval Brodziak, jenž se spoluhráči vybojoval třetí výhru v řadě.

Ve stíhání českého mladíka Tomáše Hertla v tabulce střelců pokračuje Alexander Ovečkin, jenž gólem a jednou asistencí přispěl k výhře Washingtonu nad Edmontonem 4:2. Ruský kanonýr si připsal šestý zásah v soutěži a na Hertla už ztrácí jediný gól. Zároveň se s 9 body posunul do čela tabulky produktivity.

Capitals rozhodli zápas v polovině druhé třetiny, kdy v rozmezí čtyř minut třemi po sobě jdoucími střelami třikrát překonali Jasona Labarberu v brance Oilers. Michal Neuvirth sledoval zápas pouze ze střídačky, výhru Washingtonu vychytal díky 28 zákrokům Braden Holtby.

Ovečkin a spol. tak přerušili sérii tří prohraných zápasů, v nichž dohromady vstřelili jen čtyři góly. "Trenér nám dal čas, nechal útoky pohromadě a dál nám věřil, i když se střelecky nedařilo. A dnes se ukázalo, že to byl správný krok. Je to skvělý pocit, když víte, že vám kouč takhle důvěřuje," řekl útočník Troy Brouwer, střelec jednoho ze čtyř gólů.

Jediný z českých hokejistů, který se ve třech pondělních zápasech zapsal do statistik, byl útočník David Krejčí. Jeho asistence, po níž si necelé dvě minuty před koncem připsal 100. gól v NHL Milan Lucic, ale nebyla Bostonu v duelu s Detroitem nic platná a Bruins prohráli na domácím ledě 2:3. Red Wings tak vrátili soupeři devět dnů starou porážku 1:4 a vylepšili svou letošní bilanci na 4 výhry - 2 prohry.

Statistika NHL

Boston - Detroit 2:3 (1:1, 0:2, 1:0) Branky: 15. Eriksson, 59. Lucic (Krejčí) - 12. Zetterberg, 29. Weiss, 31. Cleary. Střely na branku: 30:27. Diváci: 17.565.
Buffalo - Minnesota 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Branky: 36. Flynn - 6. Brodziak, 40. Pominville. Střely na branku: 23:20. Diváci: 18.111.
Washington - Edmonton 4:2 (1:1, 3:0, 0:1) Branky: 14. Laich, 31. Ward, 34. Ovečkin, 35. Brouwer - 10. Gordon, 59. Acton. Střely na branku: 20:30. Diváci: 18.506.