Krejčí se trefil proti Philadelphii a zaznamenal svůj 500. bod v NHL

22:12
BOSTON - David Krejčí přispěl gólem k vítězství Bostonu 6:3 nad Philadelphií a připsal si 500. bod v NHL. Brankáře Michala Neuvirtha překonal na začátku druhé třetiny v přesilové hře.

David Krejčí z Bostonu se raduje ze svého gólu, vlevo smutný Wayne Simmonds z Philadelphie. foto: Reuters

Hned pět bodů si připsal kanadský útočník Brad Marchand, dvě asistence měl David Pastrňák. Marchand byl vyhlášen první hvězdou zápasu, Krejčí druhou.

V souboji nejproduktivnějších českých hokejistů v soutěži nevyšel naprázdno ani Jakub Voráček, jenž asistoval u posledního gólu hostů. Kanonýři Bostonu na Neuvirtha vyslali celkem 38 střel, vítězství zpečetil Marchand do prázdné branky.

Krejčí má po dnešku v NHL na kontě 144 branek a 356 asistencí.

Výsledky NHL:

NHL: Boston - Philadelphia 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)

Branky: 8. a 60. Marchand, 22. Krejčí, 26. Krug (Pastrňák), 34. Bergeron, 36. Chára (Pastrňák) - 3. Bellemare, 29. B. Schenn, 40. Simmonds (Voráček). Střely na branku: 39:24. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 59:14 minuty, z 38 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 86,8 procenta. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Krejčí, 3. Bergeron (všichni Boston).