Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Krejčí pod drobnohledem: Démon play off vyslyšel volání a vzal za to

6:00
SOČI/PRAHA - První tři zápasy byly na rozehrání, omlouvali čeští hokejisté ne zrovna ideální vystoupení ve skupině olympijského turnaje. Musí už za to vzít kluci, kteří se prosazují v NHL, varoval před osmifinále se Slovenskem expert Vladimír Vůjtek mladší. Parádně se této role zhostil David Krejčí, jehož výkon server Lidovky.cz podrobně sledoval.

Milan Michálek (vpravo) a David Krejčí. foto: ČTK/AP

Už dvakrát vyhrál kanadské bodování ve vyřazovacích bojích o Stanley Cup. Hned v prvním zápase play off v Soči David Krejčí potvrdil, jak s důležitostí zápasů roste i jeho přínos pro tým. Dosud nepříliš výrazný centr druhého útoku při výhře 5:3 jeden gól dal a na další přihrál.

V posledních zápasech před olympijskou pauzou v NHL se nenápadně protlačil před Jaromíra Jágra do pozice nejproduktivnějšího Čecha v NHL. Jednomu z klíčových hráčů Bostonu Bruins ke zlepšenému výkonu v Soči nepochybně pomohl i tah trenéra Hadamczika, který ke Krejčímu vrátil podobně šikovného technika Aleše Hemského.

Krejčího nepostradatelnost se vedle hry v početní převaze projevila i v posledních minutách utkání, kdy za stavu 4:3 vrcholila slovenská snaha o vyrovnání. Společně s Tomášem Plekancem a Milanem Michálkem dostával důvěru při bránění právě on. Ve třetí třetině odehrál právě po Plekancovi a Michálkovi nejvíce času ze všech útočníků.

• Známka Lidovky.cz: 1
  • Hodnocení Vladimíra Vůjtka ml.: "Dal nádherný gól, kdy se napřáhl a puk poslal pod břevno. Odehrál velmi dobrý zápas. Celý jeho útok se neuvěřitelně zvedl, spolupráce s Hemským mu svědčí. Jen se oba nesmí bát více střílet."

Krejčího momenty utkání:

• 2. minuta. Zostra vletěl hned do svého prvního střídání. Už vystřídavšího Voráčka našel zcela volného mezi kruhy parádní přihrávkou od levého mantinelu. To ještě gólem neskončilo.
  • 7. minuta. První plusový bod za účast při vstřelené brance. Při kombinaci Voráčka s Hemským však jen stačilo, že hlídkoval mezi kruhy.
  • 18. minuta. Krásný gól. Při přesilovce si počkal na nabití od Kaberleho a z poměrně velkého úhlu krásnou ranou do růžku nedal slovenskému brankáři Lacovi šanci. Česko tak odcházelo do kabin za stavu 3:0.
  • 49. minuta. Po pádu před modrou čárou usnadnil Chárovi vjezd do útočného pásma. Své zaváhání napravil za několik vteřin, kdy vyhrál basketbalový rozhoz s výskokem a rukavicí odpálil puk tak, že vyhnal Slováky zpět ze třetiny.
  • 60. minuta. Poslední dvě minuty téměř neslezl z ledu. Po přiťuknutí od Židlického do středního pásma stejným způsobem o mantinel vyslal na prázdnou branku českého kapitána Plekance, který definitivně stvrdil postup do středečního čtvrtfinále proti USA.