NHL: Krejčí a Faksa přispěli k výhrám Dallasu a Bostonu dvěma přihrávkami

8:29
NEW YORK - David Krejčí pomohl v NHL dvěma gólovými přihrávkami k výhře Bostonu 5:2 nad Columbusem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Dvě asistence zaznamenal ve čtvrtek také další český útočník Radek Faksa, jehož Dallas zvítězil 4:2 na ledě Calgary.

Radek Faksa s Michaelem Frolikem při boji o puk. foto: ČTK

Bruins sice už od 3. minuty prohrávali, ještě v první třetině ale skóre otočili na 4:1. Krejčí měl podíl na vyrovnávacím gólu, když v 9. minutě nabil do palebné pozice Toreymu Krugovi, který se prosadil dělovkou od modré čáry. V polovině zápasu pak Krejčí vybojoval puk v útočném pásmu, předložil jej mezi kruhy Davidu Backesovi a ten zvýšil už na 5:1. David Pastrňák, který skóroval v předchozích pěti zápasech, vyšel tentokrát naprázdno.

„Po první třetině jsme si jasně řekli, že je před námi ještě 40 minut hry, že utkání ještě není hotové a že musíme hrát pořád stejně. A udělali jsme to,“ poznamenal brankář Tuukka Rask, který potřeboval jen šestnáct zákroků k tomu, aby dovedl Boston k pátému vítězství v posledních sedmi utkáních.

NHL: Chicago prodloužilo vítěznou sérii na sedm zápasů

Stejně jako Krejčí i Faksa prožil první dvoubodový zápas v sezoně. Ve 13. minutě zúročil své parametry, vyhrál souboj o kotouč u zadního mantinelu nad dvěma protihráči, zadovkou jej předložil před branku a Lauri Korpikoski otevřel skóre. O tři minuty později Faksa založil rychlý protiútok v obranném pásmu a Jamie Benn zvýšil na 2:0.

Domácí sice na začátku druhé třetiny díky dvěma gólům Johnnyho Gaudreaua vyrovnali, ve třetí třetině ale rozhodli o triumfu hostů druhou trefou v utkání Jamie Benn a gólem do prázdné branky při power play Antoine Roussel. Dallas tak přerušil sérii tří porážek, naopak Flames prohráli potřetí v řadě.

Popáté v sezoně skóroval Radim Vrbata, jeho Arizona ale prohrála s Winnipegem 2:3. Český útočník v 10. minutě „golfákem“ z pravého kruhu pro vhazování vyrovnal na 1:1, jenže v polovině utkání vrátil Jets vedení Blake Wheeler, v 57. minutě přidal třetí gól Nikolaj Ehlers a domácí dokázali snížit až dvě sekundy před koncem.

Pátou asistenci zaznamenal Jaromír Jágr, Florida ale v duelu se San Jose ztratila vedení 2:0 a prohrála 2:4. Na rozdíl od minulých dvou zápasů český veterán s číslem 68 utkání dohrál a ve třetí třetině byl na ledě u dvou inkasovaných gólů.

Žraloci po třech předchozích porážkách vyhráli podruhé za sebou na hřišti soupeře a úspěšně vstoupili do série šesti venkovních zápasů. „Dobrý start. Tahle liga je hodně o vítězných šňůrách a snad jsme nějakou rozjeli. Máme na čem stavět,“ radoval se Tommy Wingels, který ve 49. minutě vstřelil rozhodující třetí gól.

Autorem obou gólů Panterů byl obránce Jason Demers, jenže moc radosti z nich neměl. „Je to hezké, ale člověk chce hlavně vyhrát. Je jedno, jestli jsem dal dva nebo čtyři góly. Když jsme nevyhráli, nic to neznamená,“ konstatoval Demers, který dříve oblékal dres San Jose.

Ve druhém utkání za sebou bodoval Ondřej Palát, jenž si připsal jednu asistenci při výhře Tampy Bay 4:1 nad New York Islanders.

Výsledky NHL

Carolina - Anaheim 2:4 (0:0, 1:3, 1:1) Branky: 35. Teräväinen, 44. Rask - 25. a 60. Kesler, 30. a 33. Silfverberg. Střely na branku: 30:27. Diváci: 8.086. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg (Anaheim), 2. Teräväinen, 3. Slavin (oba Carolina).

Boston - Columbus 5:2 (4:1, 1:0, 0:1) Branky: 9. Krug (Krejčí), 10. Beleskey, 13. Czarnik, 13. Schaller, 32. Backes (Krejčí) - 3. Foligno, 49. Gagner. Střely na branku: 32:17. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Czarnik, 3. Beleskey (všichni Boston).

Pittsburgh - Minnesota 2:4 (1:1, 1:1, 0:2) Branky: 8. Crosby, 28. Hornqvist - 19. Coyle, 30. Niederreiter, 43. E. Staal, 60. Pominville. Střely na branku: 41:44. Diváci: 18.458. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Niederreiter (oba Minnesota), 3. Kessel (Pittsburgh).

Tampa Bay - NY Islanders 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) Branky: 9. Stamkos, 12. Kučerov, 23. Johnson (Palát), 42. Boyle - 29. Ladd. Střely na branku: 28:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Vasiljevskij, 3. Johnson (všichni Tampa).

Arizona - Winnipeg 2:3 (1:1, 0:1, 1:1) Branky: 10. Vrbata, 60. Rieder - 5. Copp, 31. Wheeler, 57. Ehlers. Střely na branku: 25:27. Diváci: 11.185. Hvězdy zápasu: 1. Copp (Winnipeg), 2. Vrbata (Arizona), 3. Wheeler (Winnipeg).

Montreal - Los Angeles 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) Branky: 8. Byron, 14. Carr, 30. Danault, 59. Galchenyuk - 52. Toffoli. Střely na branku: 23:24. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Price, 3. Petry (všichni Montreal).

Florida - San Jose 2:4 (2:1, 0:1, 0:2) Branky: 6. a 8. Demers (na druhou Jágr) - 17. Burns, 22. Pavelski, 49. Wingels, 60. Couture. Střely na branku: 24:29. Diváci: 11.703. Hvězdy zápasu: 1. Wingels (San Jose), 2. Demers (Florida), 3. Jones (San Jose).

Nashville - St. Louis 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) Branky: 39. a 45. Jarnkrok, 44. Neal - 4. Schwartz. Střely na branku: 28:24. Diváci: 17.259. Hvězdy zápasu: 1. Jarnkrok, 2. Neal, 3. Aberg (všichni Nashville).

Calgary - Dallas 2:4 (0:2, 2:0, 0:2) Branky: 22. a 24. Gaudreau (na druhou Frolík) - 16. a 48. Jamie Benn (na první Faksa), 13. Korpikoski (Faksa), 60. Roussel. Střely na branku: 31:22. Diváci: 18.795. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Gaudreau, 3. Kulak (oba Calgary).

Detroit - Vancouver 3:1 (2:0, 0:0, 1:1) Branky: 1. Larkin, 19. Smith, 56. Ott - 44. D. Sedin. Střely na branku: 27:37. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Ott, 3. Zetterberg (všichni Detroit).

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.