Krčmář pokračuje v parádní jízdě. Ve vytrvalostním závodě skončil osmý

16:00
POKLJUKA - V předchozím závodě si vytvořil třetím místem kariérní maximum, nyní Michal Krčmář svou výbornou formu potvrdil. Ve vytrvalostním závodu SP v italské Anterselvě skončil osmý, když na střelnici udělal jen jednu chybu. Posedmé v sezoně se tak vešel do elitní desítky. Zvítězil Rus Anton Šipulin před suverénem letošní sezony Francouzem Martinem Fourcadem.

Michal Krčmář se dostal do top ten i v italské Anterselvě. foto: Český biatlon - Petr Slavík

Ignorovala nařízení a dala MS Rusku. Na vysvětlení má biatlonová unie více času

Z českých reprezentantů už bodoval jen čtyřicátý Jaroslav Soukup. Ondřej Moravec dojel po čtyřech chybách 57., Adam Václavík 70. a Michal Šlesingr, který měl po sedmi nepřesných ranách sedm trestných minut, dokonce až na 85. místě.

Krčmář zvládl první tři zastávky na střelnici perfektně a útočil na stupně vítězů, čímž by navázal na životní třetí místo z předchozího stíhacího závodu v Ruhpoldingu. Na poslední stojce ale minul třetí ránu a z boje o umístění v nejlepší trojici vypadl.

V dlouhém závodu na 20 km se Krčmář do desítky dostal potřetí v kariéře. Desátý byl loni v Ruhpoldingu a na šampionátu v Oslu skončil pátý.

Michal Krčmář slaví třetí místo ve stíhačce v Rupholdingu.
Michal Krčmář na střelnici.

„Škoda poslední položky. Třetí ránu měl těsnou kalibrovku nahoře, ale musíme kvitovat umístění do desátého místa, což je pěkné a musíme ho jen pochválit,“ řekl trenér mužů Michael Málek v České televizi.

Fourcade má v čele celkového pořadí SP náskok 278 bodů před Šipulinem. Nejlepší z Čechů Krčmář zůstal průběžně jedenáctý.

O víkendu jsou ve vysoké nadmořské výšce v Anterselvě na pořadu závody s hromadným startem a štafety.