Král Vettel. Vyhrál už 15. kvalifikaci

18:38
SAO PAULO - Mistr světa F1 Sebastian Vettel z Německa vyhrál na okruhu Interlagos v Brazílii rekordní 15. kvalifikaci v sezoně a do závěrečné Grand Prix roku odstartuje z pole position. V první řadě ho v neděli doplní australský kolega z týmu Red Bull Mark Webber, jenž je jedním ze tří pilotů, kteří mohou dosáhnout na druhé místo v šampionátu.

Sebastian Vettel foto: Reuters

Dvojnásobný světový šampion Vettel se dnes osamostatnil v čele historických tabulek, poté co se před dvěma týdny v Abú Zabí vyrovnal Nigelu Mansellovi, jenž v roce 1992 vyhrál čtrnáct kvalifikací.

"Byla to mimořádná kvalifikace, jiná, než ty ostatní. Na to číslo 15 jsem extrémně pyšný," radoval se Vettel. "Překonal jsem mistra: Nigela Mansella.

To se nedá na začátku sezony naplánovat, to se prostě stane," uvedl Němec, jenž letos neuspěl jen ve čtyřech kvalifikacích a nejhorší byl v domácí Velké ceně třetí.

"Není vůbec jednoduché dát všechno do jednoho rozhodujícího kola, ale mně se to povedlo nejvíckrát. Když jdete do posledního kola, je to vzrušující, jste nervózní, cítíte se jako v rauši," popsal své pocity při kvalifikaci čtyřiadvacetiletý Vettel.

Třetí čas dnes zajel Brit Jenson Button z McLarenu, jenž je průběžně druhý deset bodů před Fernandem Alonsem. Španělský pilot s ferrari byl v kvalifikaci pátý, předstihl ho ještě Buttonův kolega a krajan Lewis Hamilton.