Kozák se zase trefil za Aston Villu a pomohl k výhře nad Cardiffem

18:53aktualizováno  20:58
LONDÝN - Český útočník Libor Kozák přispěl svým druhým gólem v anglické lize k vítězství Aston Villy 2:0 nad Cardiffem. Chelsea s brankářem Petrem Čechem vybojovala v 11. kole soutěže remízu 2:2 s West Bromwichem až díky penaltě v nastavení a v tabulce ji díky výhře 4:0 nad Fulhamem předstihl Liverpool a také Southampton, který zdolal 4:1 Hull a je třetí.

Fotbalista Tottenhamu Sandro (vzadu) doráží na Libora Kozáka z Aston Villy foto: ČTK

Anglická fotbalová liga - 11. kolo

Aston Villa - Cardiff 2:0 (76. Bacuna, 84. Kozák)

Chelsea - West Bromwich 2:2 (45.+1 Eto'o, 90.+6 Hazard z pen. - 60. Long, 68. Sességnon)

Liverpool - Fulham 4:0 (36. a 54. Suárez, 23. vlastní Amorebieta, 26. Škrtel)

Southampton - Hull 4:1 (16. Schneiderlin, 30. Lambert z pen., 37. Lallana, 88. Davis - 55. Sagbo)

Crystal Palace - Everton 0:0

Norwich - West Ham United 3:1 (54. Hooper z pen., 72. Snodgrass, 90.+3 Fer - 32. Morrison)

Aston Villa díky brance Leandra Bacuny z přímého kopu ukončila v utkání proti Cardiffu sedm a půl hodiny dlouhé čekání na ligový gól. Kozák pak zpečetil skóre utkání osm minut poté, kdy po centru střídajícího Matta Lowtona přehodil brankáře Davida Marshalla. Posila z Lazia se trefila poprvé od 21. září, kdy jediným gólem rozhodla o výhře nad Norwichem. Chelsea se dostala do vedení nad West Bromwichem v nastavení prvního poločasu, kdy se k dorážce prodral útočník Samuel Eto'o. Po přestávce nicméně nasměrovali soupeře za první výhrou na Stamford Bridge po 35 letech Shane Long a Stéphane Sességnon.

V nastaveném čase však rozhodčí posoudil jako faul kontakt Stevena Reida s Ramiresem a na 2:2 vyrovnal z penalty Eden Hazard. Belgický záložník se před utkáním vrátil do kádru poté, co ho trenér José Mourinho vyřadil z nominace na středeční Ligu mistrů se Schalke kvůli zmeškanému tréninku. Zatímco Mourinho považoval penaltu za oprávněnou, hosté se zlobili na simulování Ramirese, který na Reida spíš sám upadl. "Jsem z toho rozhodnutí opravdu mimo, nemůžu mu uvěřit, ale bohužel to nemůžeme nijak změnit," litoval trenér West Bromwiche Steve Clarke, který za Chelsea odehrál 421 utkání a jako Mourinhův asistent s ní získal dva ligové tituly.

Mourinho v součtu se svým prvním angažmá v Chelsea neprohrál ani 66. domácí zápas. Po utkání políbil Clarka jakoby omluvně políbil na tvář. "Nejsem si tím jistý, byl jsem naštvaný z toho rozhodnutí proti nám. Jestli došlo na polibek, tak byl mužný," řekl Clarke. V dresu West Bromwiche, který je v tabulce čtrnáctý, se na trávník nedostal útočník Matěj Vydra. Liverpool díky dvěma brankám Luise Suáreze zdolal Fulham jasně 4:0. Do vedení ho poslal vlastní brankou Fernando Amorebieta a druhý gól "Reds" přidal slovenský stoper Martin Škrtel.

Uruguayský útočník umístil své střely devět minut před přestávku a devět minut za ni a v čele tabulky kanonýrů dohnal s osmi góly spoluhráče Daniela Sturridge a Sergia Agüera z Manchesteru City. Ve výtečném vstupu do sezony pokračuje Southampton, který doma zdolal přesvědčivě 4:1 Hull. Už za 37 minut poslali překvapení dosavadního průběhu soutěže do vedení 3:0 Morgan Schneiderlin, z penalty Rickie Lambert a po individuální akci Adam Lallana. Hosté snížili díky Yannicku Sagbovi v 55. minutě, ale konečnou podobu dal výsledku dvě minuty před koncem Steven Davis. Southamtpon se posunul na třetí místo a doma vyhrál počtvrté v řadě, což se mu povedlo poprvé od roku 1999.