Kozák se za Aston Villu neprosadil. Tým prohrál s Tottenhamem 0:2

19:34
LONDÝN - Fotbalisté Tottenhamu zdolali v osmém kole anglické ligy Aston Villu s útočníkem Liborem Kozákem 2:0 a polepšili si na páté místo. Se svým soupeřem neprohrál londýnský tým již podesáté za sebou.

Fotbalista Tottenhamu Sandro (vzadu) doráží na Libora Kozáka z Aston Villy foto: ČTK

Anglická fotbalová liga - 8. kolo

Aston Villa - Tottenham 0:2 (31. Townsend, 69. Soldado)

Tottenham se dostal v Birminghamu do vedení ve 31. minutě, kdy centrovaný míč Androse Townsenda prolétl pokutovým územím a zapadl ke vzdálenější tyči. Anglický záložník se dočkal prvního gólu v Premier League devět dní po první reprezentační brance, kterou zaznamenal při debutu v dresu Albionu v kvalifikaci mistrovství světa proti Černé Hoře.

Krátce poté, co Kozáka na trávníku nahradil útočník Christian Benteke, přidal druhý gól "Kohoutů" v 69. minutě Roberto Soldado, který využil chytrý pas Paulinha. Po první brance bylo utkání krátce přerušeno, když čárového rozhodčího zasáhla zezadu do hlavy světlice vhozená z tribuny.