Kovář v Magnitogorsku utnul dvěma body vítěznou sérii Lva Praha

14:45
Hokejisté Lva Praha prohráli v Kontinentální lize na ledě Magnitogorsku 2:4 a skončila jejich série osmi venkovních výher. Jediný český zástupce v soutěži dvakrát vedl díky trefám švédského útočníka Calleho Ridderwalla, ale Metallurg třemi góly ve třetí třetině zápas otočil. Dva body za gól a asistenci si v dresu vítězů připsal český centr Jan Kovář.

Lev Praha - Magnitogorsk. Jan Kovář z Magnitogorsku (vlevo) a útočník Lva Jiří Novotný foto: ČTK

Lev byl v úvodu i díky Zaripovově vyloučení aktivnější, sám se ubránil při krátkém oslabení během Ullströmova trestu a v osmé minutě mohl otevřít skóre Klepiš. Při Oystrickově pobytu na trestné lavici byl blízko gólu Metallurg. Po ráně Leeho zůstal puk za Vehanenem na brankové čáře a Kovářovi nevyšla snaha o dorážku.

Nižněkamsk - Dinamo Riga 1:2 pp
Nižnij Novgorod - Chanty-Mansijsk 4:5 (za hosty Smoleňák 0+1)
Viťaz Podolsk - Omsk 2:3 sn (Kousal 0+1 - Blaťák 0+1) Dynamo Moskva - Barys Astana 3:2 pp (za domácí Kvapil 1+1)

Pražané odolali po Azevedově vyloučení v dalším oslabení včetně devíti vteřin v třech proti pěti a v 15. minutě se dostali do vedení. Přečíslení dvou na jednoho vyřešil individuálně Ridderwall a vychutnal si Košečkina blafákem do bekhendu.

Na přelomu první a druhé třetiny hrál po potyčce, kterou vyvolalo Klepišovo zakončení po odpískání, Lev nejdříve 80 vteřin ve čtyřech proti třem. Pak odolal tři minuty v oslabení kvůli trestu Gragnaniho na pět minut a do konce utkání za píchnutí holí. Magnitogorsk vyrovnal ve 26. minutě, kdy Mozjakin předložil puk před odkrytou branku Kovářovi, jehož zakončení Vehanen zachytil lapačkou těsně za čárou.

Za 110 vteřin Lev opět vedl. Ridderwall se natlačil před Košečkina, zkusil znovu kličku do bekhendu, kterou sice gólman Metallurgu zachytil betonem, ale švédský útočník setrvačností dotlačil puk do branky. Magnitogorsk pak nevyužil ani 33 vteřin trvající výhodu pěti proti třem. Vyrovnat mohl ve 38. minutě ve vlastním oslabení Timkin, ale Vehanen jeho blafák do bekhendu vystihl.

Magnitogorsk smazal ztrátu po 94 vteřinách třetí třetiny, když se Platonovova střela od Němcovy brusle odrazila za Vehanena a Brent snadno dorazil letící puk. Odpovědět mohl opět Ridderwall.

Převahu měl ale Metallurg. Nejdříve pomohla hostům po Antipinově zakončení tyč a ve 49. minutě se už trefil přesně do levého horního rohu Ibragimov. Lev se marně snažil vyrovnat a 39 vteřin před koncem naopak v power play pojistil výhru svěřenců Mika Keenana do prázdné branky Mozjakin.

KHL

Metallurg Magnitogorsk - HC Lev Praha 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 26. Jan Kovář (Mozjakin, Zaripov), 42. Brent (Platonov), 49. Ibragimov (Brent), 60. Mozjakin (Zaripov, Jan Kovář) - 15. Ridderwall (Gragnani, Vrána), 27. Ridderwall. Rozhodčí: Buturlin, Gusev - Gorčenko, Tomilov. Vyloučení: 5:5, navíc Gragnani (Lev) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7500.

Magnitogorsk: Košečkin - J. Birjukov, Antipin, S. Těreščenko, Lee, Malenkych, Ibragimov, Chabarov, Šenfeld - Zaripov, Jan Kovář, Mozjakin - Paré, Kazionov, Timkin - Platonov, Brent, Potěchin - Kameněv, Malinovskij, Osala. Trenér: Mike Keenan.

Lev: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, Jaakola, Gragnani, Mikuš - Ullström, Novotný, Azevedo - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Klepiš, Vrána, Ridderwall - Řepík, Cingel, Birner. Trenér: Kari Jalonen.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...