Kováč: Výhra nad Estorilem je velký krok, ale postup je stále daleko

22:09
LIBEREC - Tohle je správný kapitán. Obránce Radoslav Kováč nepatří mezi vyhlášené střelce, ve čtvrtek však dal vítězný gól fotbalistů Liberce v pohárové bitvě s portugalským Estorilem. Navíc se trefil nohou, nikoli hlavou, jak je u něj obvyklé. "Gól nohou jsem dal naposledy někdy před sedmi lety, když jsem ještě hrál v Rusku," usmíval se bývalý reprezentant po důležité domácí výhře 2:1. "Bez míření jsem vypálil, brankář to asi neviděl a míč trochu se štěstím propadl do branky."

Liberecký Kováč slaví vítězství proti Estorilu. foto: ČTK

Brzo jste vedli, navíc soupeř dostal ve 38. minutě červenou kartu, ale dostali jste gól do šatny. Co se stalo?
Přestali jsme hrát a mysleli si, že nám to spadne z nebe. Zpohodlněli jsme a okamžitě přišel trest.

On-line reportáž ZDE

Uklidnil vás pak gól na 2:1?
Mohl nás uklidnit, ale nestalo se. Druhý poločas jsme málo běhali, neudrželi jsme balon, hodně jsme se strachovali, ale to je ta naše nezkušenost.

V nastaveném čase měli navíc hosté dva rohy.
To byla moje pitomost. Chtěl jsem vyřešit situaci fotbalově, ale byl z toho roh. Měl jsem to švihnout na tribunu a byl by klid. Modlil jsem se, abychom z toho nedostali gól, to bych byl za blbce.

Je výhra nad Estorilem velký krok k postupu ze skupiny?
Je, ale postup je ještě hodně daleko. Samozřejmě nám nahrává, že Freiburg prohrál v Seville. Čtyři body po dvou zápasech jsou dobré. Každý si myslel, že Estoril snadno smázneme, ale oni kvalitu mají, umí jeden na jednoho a není náhoda, že jsou v pohárové Evropě.

Česká liga má teď pauzu, dostanete volno?
Trenér vždycky volno slibuje, ale nikdy to nedodrží. Tak uvidíme.