Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Kouzelník Messi vsítil hattrick a zařídil Barceloně výhru, Arsenal vstřelil šest gólů

23:16
Barcelona - Trenérovi fotbalistů Manchesteru City Pepu Guardiolovi hrubě nevyšel návrat do Barcelony, kde ve třetím kole skupinové fáze Ligy mistrů s anglickým týmem utrpěl debakl 0:4. Hattrickem a asistencí se o to zasloužil hvězdný Argentinec Lionel Messi. Basilej s českými reprezentanty Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým prohrála na hřišti Paris St. Germain 0:3. Arsenal s Petrem Čechem na lavičce doma rozdrtil Ludogorec Razgrad 6:0 i díky třem gólům Mesuta Özila.

Lionel Messi se blýsl hattrickem. foto: Reuters

Slavia v dohrávce rozmetla Brno 4:1 a po vysoké výhře jde před Spartu i Zlín

Barcelonu poslal do vedení v 17. minutě Messi, který využil Fernandinhova podklouznutí, položil si bývalého spoluhráče Brava a snadno zakončil. Chilský gólman v 53. minutě zahrál rukou mimo šestnáctku a dostal červenou kartu. Domácí přesilovku využili dvěma Messiho zásahy během osmi minut. Čtvrt hodiny před koncem srovnal počet hráčů obránce Mathieu, který dostal v krátkém sledu dvě žluté karty. Neymar v závěru neproměnil penaltu, ale krátce poté selhání napravil a uzavřel skóre.

Guardiola neuspěl na stadionu Camp Nou i v druhém zápase v roli hostujícího kouče, v semifinále ročníku 2014/15 tu prohrál s Bayernem Mnichov 0:3. Katalánci před svými diváky v LM zvítězili potřinácté za sebou a ovládli také pátý souboj se City. „Barca“ bez ztráty vede skupinu C.

Premiérové body získal Mönchengladbach, když v Glasgowě porazil Celtic 2:0 a v evropských pohárech zaznamenal první venkovní triumf od roku 1977.

Vaclíka překonal v Paříži poprvé ve 40. minutě Di María, po hodině hry přidal druhou branku Lucas a v nastaveném čase se z penalty prosadil i kanonýr Cavani. Švýcarský šampion v Parku princů třikrát trefil brankovou konstrukci a ve skupině A má stejně jako Ludogorec jediný bod. PSG i Arsenal jsou na sedmi bodech.

V bráně Arsenalu i potřetí v LM dostal před Čechem přednost Ospina, ale příliš práce neměl. Poločasové vedení 2:0 zařídili londýnskému mužstvu Sánchez a Walcott, po změně stran zazářil Němec Özil, který během půl hodiny zaznamenal hattrick. K debaklu přemožitele Plzně z předkola přispěl jednou brankou i Oxlade-Chamberlain.

Bayern v Mnichově porazil PSV Eindhoven 4:1 a částečně napravil minulou prohru 0:1 ze hřiště Atlética Madrid. Německý šampion v Allianz Areně vyhrál 14. pohárový duel za sebou a ještě vylepšil vlastní rekord soutěže. Atlético dosáhlo ve skupině D třetího vítězství 1:0, tentokrát v Rostově na Donu, a vede tabulku.

Neapol si ve skupině B nepřipsala třetí výhru a na svém stadionu nečekaně podlehla Besiktasi Istanbul 2:3. Benfica Lisabon v Kyjevě porazila Dynamo 2:0.

3. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Paris St. Germain - FC Basilej 3:0 (1:0)

Branky: 40. Di María, 62. Lucas, 90.+3 Cavani z pen. Rozhodčí: Aytekin - Kleve, Häcker (všichni Něm.).

Arsenal Londýn - Ludogorec Razgrad 6:0 (2:0)

Branky: 56., 83. a 87. Özil, 12. Sánchez, 42. Walcott, 46. Oxlade-Chamberlain. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.).

1. Arsenal 3 2 1 0 9:1 7
2. Paris St. Germain 3 2 1 0 7:2 7
3. Basilej 3 0 1 2 1:6 1
4. Ludogorec Razgrad 3 0 1 2 2:10 1

Skupina B:

Dynamo Kyjev - Benfica Lisabon 0:2 (0:1)

Branky: 9. Salvio z pen., 55. Cervi. Rozhodčí: Borbalán - Alonso, Cabanero (všichni Šp.).

SSC Neapol - Besiktas Istanbul 2:3 (1:2)

Branky: 30. Mertens, 69. Gabbiadini z pen. - 38. a 86. Aboubakar, 12. Adriano. Rozhodčí: Karasev - Averjanov, Kalugin (všichni Rus.).

1. Neapol 3 2 0 1 8:6 6
2. Besiktas 3 1 2 0 5:4 5
3. Benfica Lisabon 3 1 1 1 5:5 4
4. Dynamo Kyjev 3 0 1 2 2:5 1

Skupina C:

FC Barcelona - Manchester City 4:0 (1:0)

Branky: 17., 61. a 69. Messi, 89. Neymar. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). ČK: 73. Mathieu - 53. Bravo.

Celtic Glasgow - Borussia Mönchengladbach 0:2 (0:0)

Branky: 57. Stindl, 77. Hahn. Rozhodčí: Sidiropulos - Efthimiadis, Kostaras (všichni Řec.).

1. FC Barcelona 3 3 0 0 13:1 9
2. Manchester City 3 1 1 1 7:7 4
3. Mönchengladbach 3 1 0 2 3:6 3
4. Celtic Glasgow 3 0 1 2 3:12 1

Skupina D:

Bayern Mnichov - PSV Eindhoven 4:1 (2:1)

Branky: 13. Müller, 21. Kimmich, 59. Lewandowski, 84. Robben - 41. Narsingh. Rozhodčí: Collum - Connor, Ross (všichni Skot.).

FK Rostov - Atlético Madrid 0:1 (0:0)

Branka: 62. Carrasco. Rozhodčí: Orsato - Cariolato, Manganelli (všichni It.).

1. Atlético Madrid 3 3 0 0 3:0 9
2. Bayern Mnichov 3 2 0 1 9:2 6
3. PSV Eindhoven 3 0 1 2 3:7 1
4. Rostov na Donu 3 0 1 2 2:8 1