Koudelka skočil v Innsbrucku na desáté místo, vyhrál Freitag

16:21aktualizováno  17:03
INNSBRUCK - Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil ve třetím závodu Turné čtyř můstků v rakouském Innsbrucku desáté místo. Před posledním dílem v Bischofshofenu si v průběžném pořadí prestižního seriálu pohoršil o jednu příčku a je devátý. Závod vyhrál Němec Richard Freitag před domácím Stefanem Kraftem, který celkově vede o 23,1 bodu a má velkou šanci Turné poprvé v kariéře vyhrát.

Roman Koudelka na můstku v rakouském Innsbrucku. foto: Reuters

Koudelka se v sobotní kvalifikaci naladil čtvrtým místem, ale v závodě doplatil na proměnlivé podmínky. V prvním kole sice vůbec poprvé v tomto ročníku uspěl v k.o. duelu, když bez problémů porazil loňského vítěze innsbruckého závodu Fina Anssiho Koivurantu, ale točící se vítr po jeho skoku na konci startovní listiny změnil směr a většina ze zbytku startovního pole měla příznivý protivítr. Výkonem 124 metrů držel 12. místo.

Roman Koudelka.

Vítěz tří závodů z této sezony a předsoutěžní spolufavorit na celkový triumf v Turné neměl ani v druhém pokusu větší štěstí. Zatímco většině závodníků foukalo proti, Koudelka skákal takřka v bezvětří a 125,5 metru stačilo jen na drobné zlepšení. Celkově už na stupně vítězů ztrácí propastných 34,5 bodu. Ve Světovém poháru klesl na třetí místo o bod za Krafta.

ČTĚTE VÍCE

Freitag se po prvním skoku dělil o vedení právě s Kraftem, který se blýskl rekordem můstku 137 metrů. V druhém kole dokonce další rakouský skokan a lídr SP Michael Hayböck ještě metr přidal, ale po dopadu si sáhl levou rukou na zem a skončil šestý. V celkovém pořadí Turné se posunul na druhé místo před Slovince Petera Prevce, jenž obsadil jedenáctou pozici.

Simon Amman na můstku v Innsbrucku

Druhý Čech na startu druhého kola Jan Matura postoupil jako čtvrtý poražený, ale na 121,5 metru navázal výkonem o 10,5 metru kratším a skončil 26. Do finálového kola naopak neprošel vítěz Turné z roku 2006 Jakub Janda, který skočil pouze 111,5 metru, v souboji s Prevcem neměl šanci a obsadil 46. pozici.