Koudelka byl v Sapporu pátý. Bodovali tři Češi

12:02
SAPPORO - Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil páté místo v závodu Světového poháru v Sapporu. Bodovali také dvanáctý Jakub Janda a devatenáctý Lukáš Hlava. Poprvé v kariéře vyhrál domácí Japonec Daiki Ito.

Roman Koudelka foto: Reuters

Dvaadvacetiletý Koudelka předvedl v obou kolech stejně dlouhé skoky a za dvakrát 130 metrů dostal rovných 240 bodů. Po prvním kole byl šestý, ve druhém svou pozici ještě vylepšil a pojistil si desáté místo v SP, jež mu zaručuje přímou účast v závodech.

Bývalý vítěz Světového poháru Janda dvanáctým místem zaznamenal svůj nejlepší výsledek v seriálu po téměř dvou letech. Jako jediný z českého kvarteta nebodoval Jan Matura, který v prvním kole obsadil 42. pozici.

Šestadvacetiletý Ito dosáhl na první triumf v kariéře díky nejtěsnějšímu možnému rozdílu 0,1 bodu před Norem Andersem Bardalem. Třetí byl Kamil Stoch z Polska. Koudelka na něj ztratil 7,2 bodu.

V čele průběžného pořadí SP zůstal Rakušan Andreas Kofler, jenž musel být po pokaženém prvním kole rád, že se celkově dostal na devátou pozici.

Plánované absence jeho krajana Gregora Schlierenzauera využil Bardal a posunul se v seriálu na druhé místo. Druhý závod v Sapporu se skáče v neděli od 2:00 SEČ.