21. února 2016 17:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Koudelka byl 1,3 bodu od bedny. I tak si skočil pro nejlepší letošní výsledek

Romana Koudelka dělilo od stupňů vítězů jen 1,3 bodu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Romana Koudelka dělilo od stupňů vítězů jen 1,3 bodu. | foto: ČTK/AP
LAHTI/PRAHA Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil čtvrtý v závodu Světového poháru ve finském Lahti a vyrovnal svůj nejlepší výsledek v sezoně z prosince v Lillehammeru. Na stupně vítězů mu chybělo 1,3 bodu.

Závod vyhrál stejně jako v pátek Rakušan Michael Hayböck, který jako jediný skočil 100 metrů.

Druhé místo obsadil Němec Karl Geiger a připsal si vůbec první medailové umístění v individuálním závodě ve Světovém poháru v kariéře, třetí těsně před Koudelkou byl Japonec Taku Takeuči.

Roman Koudelka from Czech Republic in the air during training session of the FIS Ski Jumping World Cup Flying Hill competition in Vikersund, Norway, F ...
Český skokan na lyžích Roman Koudelka.

Šanci na nejlepší výsledek v sezoně měli také další čeští skokané. Jakub Janda byl po prvním kole sedmý, ale v druhém pokusu skočil v silném protivětru 93,5 metru.

Propadl se tak na 14. místo, přesto to je jeho čtvrtý nejlepší výsledek v sezoně. Lukáš Hlava ze třinácté pozice klesl na jednadvacátou.

Koudelka prožívá sezonu jako na houpačce. Na jejím začátku útočil na stupně vítězů, pak končil v druhé desítce, po Novém roce pravidelně atakoval top ten, ale v posledních dvou destinacích v Trondheimu a Vikersundu dokonce třikrát nebodoval.

V Lahti byl v pátek devátý a nyní čtvrtý díky výkonům 89 a 95,5 metru.

Suverénní lídr seriálu Peter Prevc ze Slovinska se po nepovedeném prvním kole posunul na devátou pozici, jeho největší rival Severin Freund z Německa skončil osmý.

V odpolední kvalifikaci neuspěl z českého kvarteta jen Jan Matura, kterého od postupu do závodu dělilo 2,4 bodu.