Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Kometa vstoupila do semifinále s čistým kontem. V Hradci vyhrála 2:0

20:00
HRADEC KRÁLOVÉ - Hokejisté Brna uspěli při vstupu do semifinálové série extraligy na ledě Hradce Králové a zvítězili 2:0. Vítěznou branku vstřelil ve 43. minutě osmnáctiletý útočník Martin Nečas a čtyři vteřiny před koncem dovršil výsledek při power play Marek Kvapil. Gólman Marek Čiliak udržel poprvé v letošním play off čisté konto.

Hokejisté Komety Brno se radují z první výhry v sérii. foto: ČTK

Sparta střídá trenéry. Asistenty Motáka s Weberem střídá Nedvěd

Hned v první minutě ohrozil Čiliaka domácí Džerinš a na druhé straně zahrozil Haščák, ale pak při opatrné hře obou týmů šance dlouho chyběly. Až v osmé minutě měli velkou příležitost hosté.

V přečíslení dvou na jednoho po Haščákově přihrávce ztroskotal na Rybárově pravém betonu Vojtěch Němec. Vzápětí se hradecký gólman vyznamenal i při Nečasově střele.

Mountfield se ubránil při Džerinšově vyloučení, při kterém kryl Rybár pokus Hynka Zohorny. Čiliak si poradil se střelami Bednáře a Dragouna.

Brněnští hokejisté se radují z gólu v utkání proti Chomutovu.
Novým trenérem Komety se stal její majitel Libor Zábranský

V 18. minutě fauloval u mantinelu Vojtěch Němec Džerinše a dostal trest na pět minut a do konce utkání. Pro lotyšského útočníka duel s podezřením na otřes mozku také skončil.

Kometa ale dlouhé oslabení přečkala, ještě před pauzou měl šanci Knotek a po ní Dej a znovu Knotek. Brňané mohli ve čtyřech také udeřit, když po přečíslení Erat uvolnil Hrušku, ale Rybár zasáhl.

Semifinále - 1. zápas:

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
43. Nečas (Mallet, H. Zohorna), 60. M. Kvapil. Rozhodčí: Hodek, Kubičík - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 1:1, navíc V. Němec (Brno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6719. Stav série: 0:1.
Hradec Králové: Rybár - Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Pláněk, Vydarený, Čáp - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej - Jarůšek, Džerinš, Picard - Köhler, T. Knotek, Šimánek - Nedvídek, Dragoun, R. Pavlík.
Brno: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král - M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Vincour, L. Čermák, Dočekal - Brabenec.

Už při plném počtu hráčů na ledě byli blízko vedení domácí, ale Jarůšek trefil po Picardově přihrávce tyč a stejně tak vzápětí tečí Dietzovy střely Šimánek. Čiliak si poradil i s Dietzovou střelou.

V polovině utkání se dostala do náporu Kometa, ale Hruškova teč skončila nad Rybárovou brankou.

Neuspěl ani pokusem z mezikruží Krejčík. Gólman Komety zlikvidoval Newtonovu nebezpečnou střelu. Bezbrankový stav se neměnil ani po šancích Dočekala, Kvapila a Vincoura.

Kometa se dočkala ve 43. minutě. Mallet se dostal do úniku, místo zakončení přihrál Nečasovi, který poslal puk k levé tyči.

Jeho zásah puku bruslí si sudí ještě ověřili u videorozhodčího, který platnost branky potvrdil. Za pět minut po dalším přečíslení hostů po Eratově přihrávce ukryl Rybár Haščákův blafák mezi betony.

Brňané nadále hrozili, ale Rybár jejich pokusy pochytal. V 55. minutě se málem dostal za obranu Komety Dej, ale byl vytěsněn z dobré pozici a bekhendem minul.

Hosté se ubránili při Nečasově trestu při závěrečné power play ještě skóroval Kvapil. Kometa po čtvrtfinálové výhře nad Spartou 4:0 na zápasy zůstává v play off stále neporažena.

Druhý duel se hraje opět na východě Čech ve čtvrtek od 17:20.