Kometa má finálový mečbol. V Hradci vyhrála pátý zápas 3:1

20:00
HRADEC KRÁLOVÉ - Hokejisté Komety Brno jsou jediný krok od finále. V pátém semifinále na ledě Hradce Králové totiž vyhráli díky dvěma gólům a jedné asistenci obránce Jakuba Krejčíka 3:1 a ujali se vedení 3:2. Mountfield bude odvracet konec sezony v sobotu v Brně.

Jakub Krejčík (druhý zleva) se raduje se spoluhráči z gólu. foto: ČTK

Srovnáno. Chomutov porazil Liberec doma i podruhé, hattrickem se blýskl Vondrka

Do první výraznější šance se dostal v 7. minutě domácí Jarůšek, brankáře Čiliaka však nepřekonal. Při vyloučení Vojtěcha Němce mohl otevřít skóre Knotek, ani on se však v koncovce neprosadil.

Do vedení se tak dostali hosté. K již vyloučenému Vydarenému přisedl na trestnou lavici za zdržování hry Dietz a Brno 76 sekund dlouhou přesilovku pět na tři využilo. Příležitost Zohorny ještě Rybár zlikvidoval, Krejčík už mu ale tvrdou střelou nedal šanci zasáhnout.

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas: HC Kometa Brno - Mountfield...

Při pokračující klasické výhodě mohl přidat druhý gól Erat, Rybár byl ale připraven. Následně si přesilovku zahráli domácí a kapitán Bednář připravil vyrovnání Knotkovi.

Čiliak inkasoval po 164 minutách hry. V předešlých dvou duelech udržel čisté konto včetně minulé porážky po nájezdech.

Semifinále - 5. zápas:

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
18. T. Knotek (Jaroslav Bednář) - 11. Krejčík (O. Němec, H. Zohorna), 36. Krejčík (Kováčik), 60. Vondráček (Krejčík). Rozhodčí: Hodek, Kubičík - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 6730. Stav série: 2:3.

Začátek druhé třetiny patřil Kometě a jen zásluhou Rybára to bylo dlouho nerozhodně. Postupně si poradil se šancemi Malleta, Erata i Ondřeje Němce.

Mountfield následně srovnal krok, Bednář ani Picard však v koncovce také neuspěli. Ujal se až pokus Krejčíka ve 36. minutě, který se od modré čáry trefil pod horní tyč.

Východočeši mohli vyrovnat v početních výhodách v polovině závěrečné dvacetiminutovky.

Čiliaka však překonat nedokázali, neujala se ani šance Jarůška v 51. minutě. Obětavě a takticky hrající hosté nakonec těsné vedení ubránili a při závěrečné dlouhé power play Hradce se prosadili potřetí.