Kometa hladce přehrála Hradec Králové. Litvínov už není poslední

20:38
PRAHA - Brněnská Kometa zvládla s přehledem domácí utkání s Hradcem Králové, který po jasném průběhu porazila 5:1. Až do nájezdů dospěly zápasy ve Vítkovicích a v Pardubicích. V prvním případě uspěli domácí nad Zlínem, na východu Čech uspěl Litvínov, který se odpoutal z posledního místa.

Kapitán Brna Leoš Čermák (uprostřed) se raduje z gólu. Vlevo Brian Ihnacak z Hradce Králové, vpravo Vojtěch Němec z Brna. foto: ČTK

Hokejisté Brna vyhráli nad Hradcem Králové vysoko 5:1. O svém vítězství rozhodla Kometa přesnou koncovkou v nástupech do všech tří třetin. Dva góly vítězů dal Leoš Čermák, branku a dvě asistence si připsal Vojtěch Němec.

Hokejisté Mountfieldu propásli možnost postoupit na třetí místo v tabulce a ukončili sérii šesti zápasů na kluzištích soupeřů, v nichž pokaždé bodovali.

Vítkovice porazily Zlín 3:2 po samostatných nájezdech. Autorem rozhodujícího gólu byl Lukáš Kucsera a zařídil tak svým barvám vítězství i ve třetím penaltovém rozstřelu v sezoně. Domácí dokázali zabodovat po třech porážkách za sebou, Zlín naopak třetí prohru v řadě utržil.

Zaváhání Zlína mohl využít Litvínov a dostat se z posledního místa extraligy. A díky vítězství 4:3 po samostatných nájezdech nad Pardubicemi se mu to podařilo.

Brzy přitom prohrával 0:2, ve druhé třetině však dvěma zásahy vyrovnával Kamil Piroš. Do třetí periody vstoupili lépe domácí, kteří se po Nahodilově trefě znovu dostali do vedení. Litvínov však opět zareagoval a zásluhou Lukeše vyrovnal.

Do konce základní hrací doby ani v prodloužení se už nikdo neprosadil a rozhodnout tak musely nájezdy. Ve třetí sérii byl úspěšný Robin Hanzl, který zajistil Litvínovu bod navíc.

Hokejová extraliga

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Štindl (V. Němec), 4. V. Němec (Ostřížek, Hanzlík), 23. Koreis (Kováčik), 24. L. Čermák (V. Němec, Ostřížek), 41. L. Čermák (Hanzlík) - 19. Kukumberg (Bednář, K. Pilař).

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. E. Němec (Sloboda, Burger), 35. Vandas (Kolouch, Pastor), rozhodující sam. nájezd Kucsera - 8. Kotvan (Urbanec, O. Veselý), 51. Říčka.

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Čáslava (P. Sýkora, Nahodil), 20. Marcinko (Redenbach), 44. Nahodil (P. Sýkora, Rolinek) - 22. Piroš (F. Pavlík), 26. Piroš (Válek), 51. Lukeš (F. Pavlík), rozhodující sam. nájezd Hanzl.