Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Kiki a Maki prohrály s Brazilkami, zahrají si o grandslamový bronz

19:37
HAAG - Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková prohrály na turnaji v Haagu v semifinále s Brazilkami Taianou Limaovou a Fernandou 14:21 a 11:21. Stejně jako před týdnem na jiném turnaji kategorie grandslam v Gstaadu budou hrát o bronz.

Turnaj Světového okruhu žen v plážovém volejbalu 22. května v Praze. Kristýna Kolocová a Markéta Sluková (vlevo). foto: ČTK

V odpoledním čtvrtfinále porazily Kolocová se Slukovou Brazilky Marii Claru s Carol 21:16 a 21:14. S šestnáctým nasazeným párem si poradily i před měsícem v Berlíně, kde nakonec vybojovaly historické turnajové vítězství. Tentokrát jim na triumf stačilo 40 minut a jen dva sety, když si v obou stabilně udržovaly bezpečný čtyř- až pětibodový náskok.

ČTĚTE VÍCE

Odpolední duel s Limaovou a Fernandou ale zastihl české olympioničky v horší formě. Soupeřky pustily brzy do vedení 7:2 a první sadu rychle prohrály. Druhou začaly vedením 5:1, jenže nakonec ji ztratily ještě jasněji než první a duel skončil za 34 minut.

V neděli čeká český pár, který by mohl být počtvrté v sezoně na stupních vítězů, duel s další brazilskou dvojicí Julianou s Marií Antonelliovou. Právě s nimi se utkaly o bronz i před týdnem v Gstaadu a triumfovaly 27:25 a 21:19. Zápas je na programu ve 12 hodin.