Kolocová se Slukovou nevyužily pět mečbolů, postoupily z druhého místa

19:38
SAO PAULO/PRAHA - Po dramatické bitvě prohrály plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková boj o prvním místo ve skupině D v turnaji Světového okruhu v brazilském Sao Paulu. Češky měly proti domácímu páru Maria Clara Rufinová, Carolina Salgadová šest mečbolů, ale prohrály 1:2 po setech 15:21, 21:18, 21:23 a do 1. kola play off postoupily z druhého místa.

Beachvolejbalistky Kristýna Kolocová (vpravo) s Markétou Slukovou se mohou poprvé na kurtu potkat jako soupeřky foto: Reuters

Čtvrté nasazené Kolocová se Slukovou v prvním setu na Rufinovou a Salgadovou nestačily, ale ve druhém setu zlepšily přihrávku a zvládly koncovku.

V tie-breaku měly Češky nejdříve dva mečboly, pak dva odvrátily a následně nevyužily další čtyři. Především při čtvrtém měly šanci zápas ukončit, ale Brazilky se ubránily. K radosti publika nakonec domácí pár při svém třetím mečbolu zápas ukončil.

Ve středu Kolocová a Sluková porazily Polky Jagodu Gruszczynskou a Katarzynu Kociolekovou a Rusky Jevgenii Ukolovovou a Alexandru Mojsejevovou.

Kolocová se Slukovou letos prožívají nejlepší sezonu v kariéře. Mistryně republiky na Světovém okruhu vyhrály turnaj kategorie Open v Praze a posléze také grandslam v Berlíně. Na všech turnajích postoupily ze skupiny a nejhůře byly deváté.