Köhlerův faul ukončil Výbornému kariéru, viník si nezahraje čtyři zápasy

11:30aktualizováno  17:30
PRAHA - Hokejový útočník Bedřich Köhler z Hradce Králové dostal od disciplinární komise extraligy čtyřzápasový trest za faul na Davida Výborného v pondělím zápase čtvrtfinále play off. Kapitán Mladé Boleslavi má po zákroku vážně poraněné kolenní vazy a rozhodl se ukončit svoji kariéru.

Zraněný David Výborný. foto: MAFRA

Dvě utkání v sérii si nezahraje Tomáš Urban, který se rozhodl pomstít za zranění kapitána Středočechů a Köhlera sekl hokejkou.

Smutný konec šampiona? Výborný nedohrál čtvrtfinále a je v nemocnici

Köhler fauloval pětinásobného mistra světa ve 27. minutě, kdy při mladoboleslavské přesilové hře zasáhl kolenem ze strany koleno Výborného. Jedenačtyřicetiletý centr ze zápasu následně odstoupil. Köhlera okamžitě fauloval Urban, který byl poté stejně jako hráč Mountfieldu vyloučen na pět minut a do konce utkání.

David Výborný s pohárem pro mistry světa. To byl zlatý šampionát 2005.
David Výborný, kapitán české hokejové reprezentace se stříbrnou medailí na...

„Včera po zápase na tiskovce jsem byl docela v klidu, ale když jsem to viděl ze záznamu a mluvil i s různými lidmi, nemyslím si už, že zákrok vyplynul ze hry a že se do něj promítlo Köhlerovo zanícení. Ale to musí vědět jen on sám, do hlavy mu nevidíte. Omlouvat se vám může kdokoli celý den, víte, jak to je...,“ řekl deníku Sport hráčův otec a zároveň trenér Středočechů František Výborný.

S kolegou Marianem Jelínkem přišli rovnou o dva centry, neboť Köhlerův zákrok se vydal pomstít Tomáš Urban a sekl ho hokejkou, za což od disciplinární komise dostal distanc na dva zápasy. „Pro nás jde o citelné ztráty. Jak u Davida, tak u Tomáše. Dva parádní centry máme pryč,“ litoval kouč Výborný.

Byli jsme zralí na baráž. Musíme tým hodně omladit, říká šéf Komety Zábranský

Köhler svým zákrokem ukončil Výbornému kariéru. Člen Síně slávy českého hokeje má natržené kolenní vazy a potvrdil, co již dříve avizoval - že tato sezona je jeho poslední. „Je konec kariéry. Takhle to je a asi to tak mělo být,“ řekl Výborný deníku Sport.

Za faul na klíčového hráče Mladé Boleslavi se hned po utkání omluvil trenér domácích Vladimír Kýhos i Köhler. „Asi jsem tam šel trochu neopatrně a trochu jsem to přehnal. Chybělo tam trochu více hlavy,“ litoval momentu ve druhé třetině. „Člověk v poslední chvíli ten pohyb už nezmění. Rozhodně jsem nechtěl faulovat a někoho zranit,“ řekl Köhler, který už krátce po utkání tušil, že dostane dodatečný trest.

Kouč hostů a otec Davida František Výborný se snažil zachovat nadhled. „Je to play off, hraje se nadoraz a tyhle věci se stávají,“ řekl Výborný, který ani nezazlíval následnou reakci Urbanovi. I když hosté tak naráz přišli o dva elitní útočníky. „Davida hráči respektují, takže chtěl něco udělat,“ uvedl Výborný.

Hradec Králové vyhrál první zápas čtvrtfinále 5:2 a v sérii hrané na čtyři výhry vede 1:0. V úterý se opět na východě Čech hraje druhý zápas.