Bryant v Utkání hvězd překonal rekord Jordana

9:11
ORLANDO - V Utkání hvězd basketbalové NBA v Orlandu vyhrál výběr Západní konference nad týmem Východu 152:149. Kobe Bryant dal ve vítězném celku 27 bodů a dostal se před Michaela Jordana na první místo historické tabulky střelců, ale zaplatil za to zlomeným nosem.

Kobe Bryant. foto: Reuters

Bryant utrpěl zlomeninu ve třetí čtvrtině. Krvavé zranění nosu mu způsobil faulem Dwyane Wade z Miami a Bryant zamíří po návratu do Los Angeles okamžitě ke specialistům. Zatím trpí bolestmi hlavy.

Nejlepším mužem zápasu byl vyhlášen jeho spoluhráč Kevin Durant, autor 36 bodů.
"Byla to zábava, takové Utkání hvězd muselo diváky bavit. S tak dobrými hráči na palubovce nikdy nevíte, co se může stát. Sice jsme vedli o 20 bodů, ale jejich hvězdy začaly trefovat těžké střely a najednou to bylo o bod," řekl po utkání Durant, který strávil na palubovce 37 minut, nejvíc ze všech basketbalistů.

Bryant, který měl před nedělním exhibičním duelem na kontě 244 bodů, postupně překonal Oscara Robertsona (246), Kareema Abdula-Jabbara (251) a v závěru třetí čtvrtiny i Jordana (262). To už měl za sebou střet s Dwyanem Wadem, který mu v úvodu druhé půle způsobil krvavé zranění v obličeji.

LeBron James a Kobe Bryant.

All Star Game odstartovala v tradičně ofenzivním duchu, až s přibývajícím časem mužstva začala i bránit. První půli ovládl Západ poměrem 88:69, ale v závěru se musel o vítězství strachovat.

Výběr Východu ještě v poslední části prohrával o 20 bodů, ale povedlo se mu přiblížit na jediný bod. V koncovce neproměnil trojku Deron Williams, který si svůj pokus ještě stihl doskočit a poslal míč LeBronu Jamesovi, který však špatně přihrál.

"Rozhodl jsem se pozdě pro tu nahrávku, a tak to vyústilo ve ztrátu. Určitě bych si přál to vrátit a přihrát lépe," řekl James, nejlepší střelec Východu s 36 body. Jeho miamský klubový spoluhráč Wade nasbíral triple-double za 24 bodů, deset doskoků a deset asistencí.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...