Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Klepišova asistence Boleslavi nepomohla, hvězdou Pardubic byl gólman Maxwell

20:20aktualizováno  21:20
MLADÁ BOLESLAV - Hokejisté Pardubic jako první tým získali tři body v Mladé Boleslavi. Dynamo vyhrálo ve 27. kole extraligy na ledě Středočechů 4:2 i díky dvěma gólům Lukáše Nahodila a třem asistencím Tomáše Marcinka. Mladá Boleslav, v jejímž dresu debutoval Jakub Klepiš, měla výraznou střeleckou převahu, brankář Brandon Maxwell ale podal výborný výkon a připsal si 48 zásahů.

Jakub Klepiš v prvním utkání za Mladou Boleslav. foto: ČTK

Hostům k úspěšnému vstupu do utkání pomohla přesilová hra. Již ve druhé minutě byl vyloučen obránce Kučný a Pardubice nabídnutou výhodu rychle využily. Již po 30 sekundách zakončoval po učebnicové kombinaci do prázdné branky Nahodil.

Stejný hráč se v první třetině dostal ještě do dvou dobrých příležitostí, brankář Rittich byl ale vždy připraven. Poradil si i s šancí Marcinka, v 17. minutě však podruhé kapituloval, když jej překonal na brankovišti důrazný Sýkora.

Jakub Klepiš poprvé v dresu Mladé Boleslavi.

Středočeši byli tradičně střelecky aktivnější, na Maxwella v pardubické brance však dlouho vyzrát nedokázali. Naopak hned na začátku druhé třetiny překonal Ritticha potřetí Nahodil, jenž tečoval Čáslavovu střelu od modré.

Domácí však nerezignovali a byli i nadále aktivní. Snížit mohl ve 27. minutě čerstvý reprezentant Urban, místo zakončení však přihrával. V polovině zápasu se již mladoboleslavští fanoušci dočkali. Látalova teč skončila na tyči a Stříteský jeho pokus pohotově dorazil.

Na ledě se poté začalo více jiskřit, důkazem byla i bitka mezi Stříteským a Šedou. Tlak domácích znásobily na přelomu druhé a třetí dvacetiminutovky přesilové hry, jejich výsledkem však byl jen rostoucí počet zákroků Maxwella. Ve 47. minutě mohl Středočechy přiblížit soupeři Jarůšek, trestné střílení však neproměnil.

Pardubice byly v hluboké defenzivě, ale prokázaly velkou efektivitu. Ve 49. minutě Tomášek z první střely ve třetí části trefil tyč, o minutu později se prosadil pohotově dorážející Redenbach. Domácí ani poté nesložili zbraně, podařilo se jim ale již jen snížit na 2:4.

27. kolo hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav- HC Dynamo Pardubice 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 31. Stříteský (M. Látal, Pacovský), 53. L. Pabiška (Jarůšek, Klepiš) - 3. Nahodil (Marcinko), 17. P. Sýkora (Marcinko, Redenbach), 24. Nahodil (Čáslava), 50. Redenbach (Marcinko). Rozhodčí: Hradil, Hrubý - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 4003.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Indrák (Kracík, Kubalík) - 11. Bartek (Kůs, T. Rohan), 54. T. Rachůnek (Huna), 59. Bartek (Kůs). Rozhodčí: Hejduk, Fraňo - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 4020.

HC Verva Litvínov - PSG Zlín 3:2 v prodloužení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branka a nahrávky: 19. M. Hořava (Kubát, Hanzl), 28. Kubát (Lukeš, Hübl), 65. M. Hořava (Z. Sklenička, F. Pavlík) - 32. P. Holík (Bukarts), 52. Ondráček (Kubiš). Rozhodčí: Hribik, Horák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3860.

HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Kopecký (M. Doudera, Roth), 23. Kopecký (Irgl), 60. Plíhal (Dravecký, Kopecký), rozhodující nájezd Luka - 24. Hřebejk (Rutta, Skinner), 26. Květoň (V. Růžička ml., Vondrka), 33. Vondrka (Červenka, Rutta). Rozhodčí: Čech, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:2, navíc Červenka (Chomutov) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3989.

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Steel 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Červený (Courchaine), 8. Šimánek (J. Kudrna), 24. Dej z trest. střílení, 33. Ihnacak (Pilař, J. Kudrna), 48. Bednář (Pláněk) - 22. Tomi (Hovorka), 32. Vandas. Rozhodčí: Hodek, Lacina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4129.

HC Olomouc - HC Sparta Praha 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Herman (Holec, Staněk), 13. Herman (Eberle, Skrbek), 24. Buc (Knotek, Rašner), 46. Holec (Kucharczyk, Skrbek), 52. Holec (Herman, Staněk) - 49. M. Procházka (Sabolič, Kumstát). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Bryška, Skopal. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 4042.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Vondráček (Dočekal, Raška) - 28. Radivojevič (Bakoš, Plutnar), rozhodující sam. nájezd Birner. Rozhodčí: Polák, Šindler - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:4, navíc Dočekal - J. Vlach oba 10 min. Bez využití. Diváci: 7387.