Kladno představilo hvězdy doma, Jágr řídil výhru

20:03aktualizováno  21:00
KLADNO - Hokejisté Kladna slavili při premiérovém představení posil z NHL Jaromíra Jágra, Tomáše Plekance, Jiřího Tlustého a Marka Židlického na vlastním lede první výhru v extraligové sezoně. V utkání 3. kola vyhráli nad Vítkovicemi 4:1. Jágr a Tlustý se na tom podíleli gólem a asistencí. Ostravané naopak poprvé v sezoně ztratili body.

Jágr pokořil vítkovického brankáře Málka. foto: ČTK

Po vystoupení v O2 areně, kam zavítala při prvním zápase posil při výluce v NHL na středeční předehrávku se Slavií rekordní návštěva sezony 15.575 diváků, se kladenský stadion zaplnil 5385 fanoušky.

Kladno - Vítkovice 4:1

Branky a nahrávky: 9. Jágr (Tlustý, Plekanec), 30. Hovorka (Jágr, Židlický), 33. Tlustý (Plekanec), 35. M. Látal (Dragoun, Eberle) - 39. Roman (Svačina). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5385.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Drtina, Mocek, Macholda, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - M. Látal, Dragoun, Eberle - Valský, Melka, Kuchler.

Vítkovice: Málek - Barinka, Rehák, Sedlák, Malík, Sloboda, Voráček, Štencel - Ujčík, Burger, Szturc - Svačina, Roman, Klimek - Huna, R. Hruška, T. Káňa - Šedivý, Strapáč, Walker.

Kladenský kotel přivítal největší kladenskou hvězdu Jágra transparentem '68 Vítej doma' a elitní formace Rytířů nabízela fanouškům v úvodní třetině jednu šanci za druhou. Hned v první minutě uvolnil Jágr Tlustého a Málek zasáhl a připsal si první ze svých 17 úspěšných zákroků v úvodní části. Další šance měli Židlický a po Jágrově přihrávce Tlustý.

Ostravané se pak ubránili při prvním trestu Barinky, který šel vzápětí pykat znovu a Kladno už udeřilo. V deváté minutě přihrál Tlustý mezi kruhy Jágrovi, který propálil Málka. Hosté hrozili sporadicky, Cháberu otestoval Roman. V úvodním dějství nezměnilo stav už ani trestné střílení Látala, které byl v 16. minutě faulovaný Hruškou, Walkerovo vyloučení ani další dvě šance Tlustého.

V druhém dějství nejdříve střílel vítkovický Ujčík. Kladno ale mělo nadále navrch a po průniku Valského zasáhl Málek. Při Kuchlerově vyloučení za hosty pálil Klimek, ale další minuty patřily opět Rytířům. V polovině utkání při Malíkově trestu přistrčil Jágr ve středním pásmu puk Hovorkovi, který ráno za levým kruhem zvýšil. Pro Jágra to bylo poslední střídání v druhé části a vrátil se na led opět až v závěrečném dějství.

"Nezničitelný" Ptáček odehrál rekordní 1036. zápas

Kladno bylo při chuti, Hlaváč ještě neuspěl, ale v oslabení při vyloučení Patery už Rytíři zvýšili náskok. Plekanec si pohrál ve středním pásmu s Barinkou a pak předložil puk Tlustému, který prolomil svou střeleckou smůlu v utkání. V 35. minutě přidal čtvrtý gól po rychlém brejku Látal. Následně měl další možnost Tlustý. V 39. minutě kapituloval i Chábera, jehož překonal Roman.

V závěrečné třetině se při Ujčíkově trestu ve 44. minutě dočkali diváci opět Jágra na ledě, další možnost domácích nevyužili Plekanec a už po přesilovce Valský. Při Látalově vyloučení mohl snížit Ujčík. Stav už nezměnila ani Hovorkova střela. V závěru si domácí užívali skandovaný potlesk publika.

Další vásledky 3. kola extraligy

HC Škoda Plzeň - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) Branky a nahrávky: 53. Martin Straka (Jan Kovář, Vlasák) - 10. T. Zohorna (Šagát, Sičák), 48. Kousal (Brendl, Benák). Rozhodčí: Souček, Pešina - Bláha, Jiří Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 5306.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0) Branky a nahrávky: 10. Veselý (Tesařík, Čajánek), 17. Zámorský (Čajánek, Veselý), 30. Okál (Holík), 37. Veselý (Honejsek, Zámorský) - 30. Kumstát (Pech), 36. Gřegořek (Kumstát, Prošek). Rozhodčí: Minář, Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 4410.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1) Branky a nahrávky: 28. M. Růžička (D. Květoň, Galvas), 35. Bonk (Zíb) - 7. H. Zohorna (Koreis), 36. Bičánek, 39. J. Hruška (T. Svoboda, Jakub Svoboda), 60. L. Čermák. Rozhodčí: Blecha, Mikula - Dřínovský, M. Čech. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4367.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 7:5 (3:1, 2:2, 2:2) Branky a nahrávky: 11. Hřebejk (Kraft), 14. V. Polák (Duda, D. Hruška), 19. Kraft (Palin), 29. Lušňák (Haffenrichter), 30. D. Hruška (Kraft, Rýgl), 56. Zálešák (J. Mrázek), 60. D. Hruška (Duda, Pulpán) - 6. Pacovský (J. Hlinka, D. Kočí), 25. Tenkrát (Pacovský, J. Hlinka), 39. Broš (I. Rachůnek, Philipp), 44. Ton (I. Rachůnek), 53. Tenkrát (Pacovský, J. Hlinka). Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda - Kajínek, Hejl. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5200.

HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) Branky a nahrávky: 24. Žejdl (Hertl, V. Růžička ml.) - 21. Lukeš (Majdan, Hübl), 44. Majdan (Posmyk, Hübl). Rozhodčí: Turčan, Smitka - Charvát, Bejček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 3196.

HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1). Branky a nahrávky: 8. Kašpařík (Kotalík), 14. Frühauf (Rousek, Červený), 52. Podlešák (Kašpařík, Rousek), 58. Šimánek (Kotalík) - 55. Bulíř (Čakajík). Rozhodčí: Homola, Trombík - Jindra, Hlavatý. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 3875.