Kladno padlo i v Olomouci, v baráži ještě nebodovalo a je na sestup

20:32
OLOMOUC - Nejenže Jaromír Jágr zřejmě nepoustoupí s New Jersey do vyřazovacích bojů NHL, starosti mu nadálku dělají i hokejisté Kladna. Výkony Rytířů v boji o extraligu majitele klubu vůbec netěší, ve třech zápasech ještě nebodovali a krčí se na dně barážové tabulky. Naposledy podlehli v Olomouci 2:4.

Hokejisté Olomouce slaví gól v baráži o extraligu proti Kladnu foto: ČTK

Chomutovští Piráti, kteří v základní části extraligy vytvořili rekord v počtu porážek, prohráli 24krát za sebou, zabrali v pravou chvíli.

V nedělním utkání proti ambiciózní Mladé Boleslavi sice poprvé ztratili body, ale neporažení zůstávají na prvním místě barážové tabulky. Přitom ještě v 60. minutě prohrával Chomutov 1:2, při hře bez brankáře však vyrovnal Jaroslav Svoboda a prodloužení rozhodl obránce Lukáš Pulpán.

Zato druhý extraligový tým vstoupil do baráže mizerně. Kladenští Rytíři jsou po třech ze dvanácti zápasů poslední a na Olomouc, která touží po návratu mezi elitu, ztrácí šest bodů.

"Vstoupili jsme do toho špatně. Máme nyní nula bodů, nedaří se nám přestát první třetinu bez inkasované branky. Nemůžeme hráčům vytknout, že by nebojovali, ale nedaří se nám využít ty správné situace," prohlásil asistent kladenského trenéra Josef Zajíc.

Kladno postrádá Kaberleho

Kohouti nastoupili v brance s Vošvrdou, v sestavě ale stále scházel nemocný kapitán Bartoň a nově také útočník Diviš, dlouhodobě pak forvard Řípa. Kladnu scházeli beci Tomáš Kaberle a Doudera, v útoku chyběl Francouz Treille.

Do vedení šli po opatrném úvodu z obou stran domácí. V šesté minutě chybovala kladenská obrana ve vlastní třetině, Kucharczyk nahrál na modrou Cartellimu a ten propálil brankáře Cháberu. Kladno se dlouho hledalo, k prvnímu ohrožení Vošvrdy se dostalo až ve 13. minutě. Domácí gólman si však ránu Tenkráta pohlídal a dorážku ustrážili obránci Olomouce.

"Dali jsme z první střely gól, což nás uklidnilo. Hráli jsme disciplinovaně, bránili jsme, i když Kladno mělo mírně navrch, do tutovek jsme ho nepouštěli," pochvaloval si domácí trenér Jiří Dopita.

Fanoušci Olomouce věří v návrat do extraligy

Další příležitost měl po šťastném odražení puku od rozhodčího Kuchler, ani ten na Vošvrdu nevyzrál. V závěru první třetiny hráli Kohouti dvě přesilové hry, ale v té druhé měl velkou šanci Miloslav Hořava; pláchl bekům Mory, jenže Vošvrda jeho pokus betonem znovu vykryl.

Ve druhém dějství měli opět první možnost Hanáci. Po Švaňhalově akci se ke střele dostal Králík a Chábera měl co dělat, aby bekhendovou střelu zkrotil. Kladno začalo mít poté navrch, ale Olomouc se ze všech sil úspěšně bránila. V polovině zápasu měla velkou šanci srovnat Paterova formace, ale Rudovský s Eberlem nedokázali puk dopravit za Vošvrdu. Do soupeře naopak znovu klovnuli Kohouti. Po Maroszově akci zvýšil Ostřížek.

"Hrávali jsme takovou akci s Rosťou Maroszem párkrát v Třinci a jsem rád, že se nám to dnes povedlo. Rosťa objel branku, já jsem trochu zmátl obránce, přijel jsem před branku a tam se mi to nadvakrát podařilo dostat za Cháberu," popsal svůj zásah centr první olomoucké útočné formace David Ostřížek.

Patera vykřesal naději. Jen na chvíli

Na začátku třetí části Olomouc svého soka zatlačila a při střelách Pekra a Kucharczyka mělo Kladno velké štěstí. Hosté poté už věřili, že v přesilovce dostali kotouč konečně do branky, ale videorozhodčí jejich trefu nepotvrdil. Místo toho ve 47. minutě zvyšovali domácí na 3:0. Po ubráněném oslabení ujeli Kladnu s Vodným a ten s pomocí tyčky skóroval.

V 50. minutě se probudili i Rytíři. Dragoun parádní zpětnou přihrávkou našel Hořavu, jenž vykřesal naději. Závěr byl ještě dramatický, protože v 59. minutě snížil na rozdíl jediného gólu Patera. Hosté hráli power play, v níž měl šanci Tenkrát, ale Vošvrda jej vychytal. "V závěru jsme si to zbytečně zkomplikovali, ale tak to bývá. V play off či baráži musíme hrát pořád naplno," zdůraznil Dopita.

Výhru Olomouce pak korunoval střelou do prázdné branky po Vošvrdově přihrávce Kucharczyk. "Jsme rádi, že se nám podařilo to ubojovat. Chceme v baráži takto hrát. Musíme se rvát o každý gól, hrát odzadu. Doma navíc máme skvělé diváky, dnes nebyli šestým, ale sedmým hráčem. Věřím, že příště jich přijde ještě víc a zase nám pomůžou. Kladno hrálo dobře, šli do nás, naštěstí snížili až v závěru," zhodnotil celý zápas Ostřížek.

Baráž pokračuje v úterý, kdy Kladno hostí Mladou Boleslav a Chomutov bude hrát v Olomouci.

3. kolo baráže o hokejovou extraligu:

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 3:2 p (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Bartečko (Pulpán, Balej), 60. Jaroslav Svoboda (Pulpán), 63. Pulpán (Kubinčák) - 4. Klimenta (Starý, Broš), 22. Broš (Jarůšek, Klimenta). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:4, navíc Žabka (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5031.

HC Olomouc - Rytíři Kladno 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 6. Cartelli (Kucharczyk), 36. Ostřížek (Marosz), 47. Vodný (Ostřížek), 60. Kucharczyk (Vošvrda) - 50. M. Hořava (Dragoun, David Růžička), 59. Patera (David Růžička). Rozhodčí: Hradil, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 5427.