Slavia začala prvoligovou sezonu porážkou v Kladně, přihlížel i Jágr

21:38
KLADNO - Soubojem tradičních rivalů, kteří se dříve potkávali mezi elitou, začala sezona první hokejové ligy. Pražská Slavia své první soutěžní utkání po sestupu z extraligy prohrála, v Kladně podlehla v úvodním kole 2:3 po nájezdech.

Kladenští fanoušci. foto: MAFRA - Michal Šula

Rytíři sice před očima majitele klubu Jaromíra Jágra brzy inkasovali, ale ve druhé třetině otočili skóre. To se předvedl Václav Skuhravý, který ve vlastním oslabení přímo z buly prostřelil Alexandra Hyláka. Pražané pak ještě před druhou sirénou stihli vyrovnat a stav 2:2 vydržel až do konce prodloužení.

Nájezdy rozhodl poslední pokus slávisty Jaroslava Markoviče, který tváří v tvář gólmanovi Lukáši Mensatorovi selhal, poslal puk vedle brány.

V Benátkách se hrálo 65 minut bez branek. Zářili totiž hlavně extraligou prověření gólmani - domácí Marek Schwarz i prostějovský Luboš Horčička. Benátecký brankář čelil ve druhé třetině i trestnému střílení Lukáše Krejčíka, které vytěsnil. To Horčička na jeden nájezd nakonec nestačil, bod navíc pro Středočechy zařídil Jan Víšek.

Jihlava zlomila Litoměřice díky gólu ve dvojnásobné přesilovce a vzápětí přidala druhý gól. Tým z Vysočiny díky tomu převzal otěže zápasu do svých rukou a dovedl zápas k vítězství 4:1.

Jistě šel za prvním vítězstvím sezony i českobudějovický Motor, který v Havířově vedl už po sedmi minutách dvoubrankovým rozdílem. Domácím se sice podařilo do konce první části vyrovnat, Jihočeši však ve druhé třetině po trefách Romana Vráblíka a Michala Švihálka opět gólově odskočili a odvezli si přes celou republiku výhru 5:2 a dostali se právě díky pěti vstřeleným gólům do čela tabulky.

Severočeské derby vyhrálo Ústí nad Mostem 3:1, ale domácí Slovan se až do posledních chvil strachoval o výsledek. Jasno bylo až 63 sekund před koncem, kdy se do prázdné brány trefil přes celé hřiště Martin Vágner.

Vítězně vstoupil do nové sezony i Přerov, který doma přetlačil Kadaň 3:2. Severočeši sice po dvou třetinách prohrávali rozdílem dvou branek, po trefě Romana Chlouby ale byli blízko vyrovnání. Na body však nakonec nedosáhli.

Dva body z venku veze domů Moravská Slavie Třebíč, která v Šumperku dokázala dvakrát srovnat skóre a nakonec byla šťastnější v samostatných nájezdech. Jediným úspěšným exekutorem závěrečné loterie byl David Dolníček.

První hokejová liga - 1. kolo

• Kladno - Slavia 3:2 sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
    Branky: 22. Stach, 26. Skuhravý, rozhodující sam. nájezd Rudovský - 5. Jurík, 34. Čermák. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:9. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 567.
  • Havířov - České Budějovice 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
    Branky: 13. Sztefek, 15. Korím - 7. a 30. Vráblík, 6. Zíb, 39. Švihálek, 50. Heřman. Rozhodčí: Kubičík - Vengřín, Rožánek. Vyloučení: 6:8, navíc Korím (Havířov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1 884.
  • Šumperk - Třebíč 2:3 sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
    Branky: 5. Fořt, 25. Gewiese - 17. a 41. Švec, rozhodující sam. nájezd Dolníček. Rozhodčí: Dědek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:8, navíc Přibyl (Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1.
  • Přerov - Kadaň 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
    Branky: 8. Chmelíř, 24. Dostálek, 38. Grof - 21. Mrázek, 42. Chlouba. Rozhodčí: Kika - Hanzlík, Reich. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:1. Diváci: 2 258.
  • Ústí nad Labem - Most 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
    Branky: 23. Tůma, 45. Kubica, 59. Vágner - 40. Smolka. Rozhodčí: Krob - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 841.
  • Litoměřice - Jihlava 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
    Branky: 46. Nedvídek - 28. Skořepa, 30. Flek, 42. Kohout, 60. Grebenjuk. Rozhodčí: Bejček - Krátký, Šmika. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 920.
  • Benátky nad Jizerou - Prostějov 1:0 sn

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...