Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Slavia začala prvoligovou sezonu porážkou v Kladně, přihlížel i Jágr

21:38
KLADNO - Soubojem tradičních rivalů, kteří se dříve potkávali mezi elitou, začala sezona první hokejové ligy. Pražská Slavia své první soutěžní utkání po sestupu z extraligy prohrála, v Kladně podlehla v úvodním kole 2:3 po nájezdech.

Kladenští fanoušci. foto: MAFRA - Michal Šula

Rytíři sice před očima majitele klubu Jaromíra Jágra brzy inkasovali, ale ve druhé třetině otočili skóre. To se předvedl Václav Skuhravý, který ve vlastním oslabení přímo z buly prostřelil Alexandra Hyláka. Pražané pak ještě před druhou sirénou stihli vyrovnat a stav 2:2 vydržel až do konce prodloužení.

Nájezdy rozhodl poslední pokus slávisty Jaroslava Markoviče, který tváří v tvář gólmanovi Lukáši Mensatorovi selhal, poslal puk vedle brány.

V Benátkách se hrálo 65 minut bez branek. Zářili totiž hlavně extraligou prověření gólmani - domácí Marek Schwarz i prostějovský Luboš Horčička. Benátecký brankář čelil ve druhé třetině i trestnému střílení Lukáše Krejčíka, které vytěsnil. To Horčička na jeden nájezd nakonec nestačil, bod navíc pro Středočechy zařídil Jan Víšek.

Jihlava zlomila Litoměřice díky gólu ve dvojnásobné přesilovce a vzápětí přidala druhý gól. Tým z Vysočiny díky tomu převzal otěže zápasu do svých rukou a dovedl zápas k vítězství 4:1.

Jistě šel za prvním vítězstvím sezony i českobudějovický Motor, který v Havířově vedl už po sedmi minutách dvoubrankovým rozdílem. Domácím se sice podařilo do konce první části vyrovnat, Jihočeši však ve druhé třetině po trefách Romana Vráblíka a Michala Švihálka opět gólově odskočili a odvezli si přes celou republiku výhru 5:2 a dostali se právě díky pěti vstřeleným gólům do čela tabulky.

Severočeské derby vyhrálo Ústí nad Mostem 3:1, ale domácí Slovan se až do posledních chvil strachoval o výsledek. Jasno bylo až 63 sekund před koncem, kdy se do prázdné brány trefil přes celé hřiště Martin Vágner.

Vítězně vstoupil do nové sezony i Přerov, který doma přetlačil Kadaň 3:2. Severočeši sice po dvou třetinách prohrávali rozdílem dvou branek, po trefě Romana Chlouby ale byli blízko vyrovnání. Na body však nakonec nedosáhli.

Dva body z venku veze domů Moravská Slavie Třebíč, která v Šumperku dokázala dvakrát srovnat skóre a nakonec byla šťastnější v samostatných nájezdech. Jediným úspěšným exekutorem závěrečné loterie byl David Dolníček.

První hokejová liga - 1. kolo

• Kladno - Slavia 3:2 sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
    Branky: 22. Stach, 26. Skuhravý, rozhodující sam. nájezd Rudovský - 5. Jurík, 34. Čermák. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:9. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 567.
  • Havířov - České Budějovice 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
    Branky: 13. Sztefek, 15. Korím - 7. a 30. Vráblík, 6. Zíb, 39. Švihálek, 50. Heřman. Rozhodčí: Kubičík - Vengřín, Rožánek. Vyloučení: 6:8, navíc Korím (Havířov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1 884.
  • Šumperk - Třebíč 2:3 sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
    Branky: 5. Fořt, 25. Gewiese - 17. a 41. Švec, rozhodující sam. nájezd Dolníček. Rozhodčí: Dědek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:8, navíc Přibyl (Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1.
  • Přerov - Kadaň 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
    Branky: 8. Chmelíř, 24. Dostálek, 38. Grof - 21. Mrázek, 42. Chlouba. Rozhodčí: Kika - Hanzlík, Reich. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:1. Diváci: 2 258.
  • Ústí nad Labem - Most 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
    Branky: 23. Tůma, 45. Kubica, 59. Vágner - 40. Smolka. Rozhodčí: Krob - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 841.
  • Litoměřice - Jihlava 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
    Branky: 46. Nedvídek - 28. Skořepa, 30. Flek, 42. Kohout, 60. Grebenjuk. Rozhodčí: Bejček - Krátký, Šmika. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 920.
  • Benátky nad Jizerou - Prostějov 1:0 sn

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...