Kladno i podruhé porazilo Pardubice a znovu rozhodl Valský

20:49aktualizováno  21:38
KLADNO - Hokejisté Pardubic jsou krok od vyřazení z předkola play off extraligy. Obhájci titulu podlehli i ve druhém utkání na ledě Kladna 2:3 v prodloužení a prohrávají v sérii 0:2. V čase 64:23 rozhodl Jakub Valský, který si připsal vítěznou trefu už v prvním utkání. Třetí duel se hraje v pondělí od 18:15 v Pardubicích a domácí budou odvracet předčasný konec sezony.

Rytíři Kladno - Pardubice. Hráči Kladna se radují z druhého gólu foto: ČTK

Ohlasy trenérů

Petr Tatíček (Kladno)
"V pátek jsme byli o trošku lepší, tentokrát byl ten zápas vyrovnaný. Musíme mít trošku štěstí a to jsme měli. Vyrovnali jsme těsně před koncem a to nás pravděpodobně nakoplo. V prodloužení jsme soupeře dostali pod tlak a povedlo se nám rozhodnout. Vedení 2:0 je velmi dobré, ale ten třetí bod bude pořád hodně těžký."

David Pospíšil (Pardubice)
"Bylo to další vyrovnané utkání, do zápasu jsme vstoupili lépe. Byli jsme agresivnější, vytvořili jsme si nějaké šance, ale naše koncovka nefunguje tak, jak bychom si přáli. Dostali jsme se do utkání, ale nedokážeme dát druhý gól, který by změnil obrázek utkání. Stejně tak, když jsme dali na 2:1, tak ten další gól nepřišel. Děláme některé zbytečné fauly, které vyplývají z toho, že máme špatné postavení nebo maličko podceníme nějakou situaci. Za to jsme byli potrestáni, to je hlavní důvod toho, proč jsme utkání ztratili."

Pardubice v sestavě s útočníkem Tyborem místo Brendla začaly aktivně a oba brankáři měli od začátku práci. Ve čtvrté minutě při přesilovce po špatném střídání domácích minul z dorážky před brankou Cetkovský. Za Rytíře měl velkou možnost Jass, ale Salfický jeho pokus z mezikruží chytil efektně lapačkou. Kladno pak při Mockově trestu pardubického gólmana vážněji neohrozilo.

Při Kousalově vyloučení se jen těsně nedostal k zakončení Miloslav Hořava. Po ubráněném oslabení zahrozil pardubický Buchtele, ale podobně jako v pátek se mu v koncovce nedařilo. Východočeši si pak nevytvořili šanci při Douderově pobytu na trestné lavici. V 18. minutě po Eberleho střele dotlačil puk se Salfickým za brankovou čáru Látal, ale sudí po poradě s videorozhodčím gól neuznali.

Kladno nevyužilo početní výhodu na přelomu první a druhé třetiny, při plném počtu hráčů nepřekonal zblízka Salfického Kuchler. Rytíři promarnili i další přesilovku po faulu Cetkovského na gólmana Cháberu. Ve 27. minutě už ale domácí jásali. Po Paterově přihrávce skóroval tvrdou ranou o pravou tyč Miloslav Hořava. Hned za 14 vteřin bylo vyrovnáno. Domácí propadli ve středním pásmu a v přečíslení tří na jednoho vypálil po Tyborově asistenci pod horní tyčku Semorád. Hosté ožili, ale k obratu jim nepomohlo ani Dragounovo vyloučení.

Hra se přitvrdila, skóre se ale přes snahu obou soků neměnilo. I ve třetí třetině se hra přelévala ze strany na stranu, ale šancí obrany moc nepřipustily. Při Rolinkově vyloučení v polovině třetí třetiny prověřil Salfického jen Růžička. V 53. minutě se ocitl před pardubickým gólmanem Látal, jenž vypálil jen do jeho betonů. Vzápětí otočil stav Mocek, který vystřelil z levého kruhu a překvapil Cháberu. Domácí srovnali krok v 57. minutě při přesilovce čtyř proti třem.

Po Paterově přihrávce nepřekonal Salfického Miloslav Hořava, pak si ale oba role vyměnili a kladenský kapitán u pravé tyče pohotově zakončil. Další početní výhoda domácích po trestu pro pardubickou lavičku za nesportovní chování prodloužení neodvrátila. V jeho úvodu neprostřelil Salfického v úniku Valský. Vzápětí ale už po Dragounově přihrávce při přečíslení zakončil do odkryté branky.

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápasy

Rytíři Kladno - Pardubice 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 27. M. Hořava (Patera, P. Hořava), 57. Patera (M. Hořava, David Růžička), 65. Valský (Dragoun, Černošek) - 27. Semorád (Tybor, Marušák), 54. T. Nosek (Marušák, Mocek). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 4616. Stav série: 2:0.
Kladno: Chábera - L. Procházka, David Růžička, P. Hořava, Piskáček, Doudera, Černošek, Kameš - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Dragoun, Kuchler - Dalecký, Melka, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Pardubice: Salfický - Benák, V. Kočí, Gawryletz, Mocek, Píša, Vašíček, Marušák, Ďaloga - Bartek, Cetkovský, Somík - Starý, Rolinek, T. Zohorna - Radil, Kousal, Buchtele - Tybor, T. Nosek, Semorád. Trenéři: Říha, D. Pospíšil a Landsman.

České Budějovice - Vítkovice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Rehák (Húževka), 22. Strapáč (Bartánus), 36. J. Káňa (Burger), 42. Huna (Svačina). Rozhodčí: A. Jeřábek, Hradil - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 6:8, navíc Malík (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 5035. Stav série: 1:1.
České Budějovice: Kantor - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank - Suja, Mertl, Podlešák - Dej, Kotalík, Šimánek - Knotek, Langhammer, L. Květoň - Švihálek, Červený, Luňák, od 30. min. navíc Škoda. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Vítkovice: Šindelář - Malík, Barinka, Sloboda, Voráček, Kudělka, R. Stehlík, L. Kovář, Rehák - Klimek, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.