I kvůli dalšímu gólu Kindla Jágr po vyrovnání Gretzkého neslavil

7:37aktualizováno  7:47
NEW YORK - Ve druhém zápase za sebou skóroval v NHL hokejový obránce Jakub Kindl, byl vyhlášen druhou hvězdou večera a pomohl Detroitu k výhře 4:2 nad New Jersey. Devils tak prohráli potřetí za sebou.

13. HENRIK ZETTERBERG (DETROIT RED WINGS) – 73 milionů dolarů na 12 let. Nástupce švédské legendy Nicklase Lidströma v pozici kapitána Detroitu se na nové lukrativní smlouvě domluvil v sezoně 2008/09. Nejlukrativnější smlouva v historii Red Wings vyprší švédskému šikulovi s číslem 40 po jeho 40. narozeninách v sezoně 2020/21. foto: Reuters

Jaromír Jágr v jejich dresu odehrál 1487. utkání v základní části a v historické tabulce hráčů s nejvíce zápasy se dotáhl na 17. místě na Wayna Gretzkého.

Stejně jako ve středu na ledě New Yorku Rangers, kde Red Wings prohráli 3:4 v prodloužení, i tentokrát Kindl skóroval v přesilové hře. V 19. minutě vyrovnal na 1:1 střelou od modré čáry, která byla několikrát tečovaná, když naposledy změnil její směr obránce soupeře Adam Larsson. Za dalších 33 sekund už hosté vedli 2:1 poté, co se poprvé v sezoně prosadil další zadák Brendan Smith.

Ze čtyř gólů Detroitu dali obránci tři. V 38. minutě zvýšil už na 4:1 Niklas Kronwall, jehož střela od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu do zad brankáře Coryho Schneidera a zapadla do sítě. Zřejmě i proto do třetí třetiny nastoupil v brance Devils Keith Kinkaid. Ze sedmi střel sice ani jednou nekapituloval, domácím se ale povedlo pouze snížit, když po asistenci Marka Židlického skóroval Jordin Tootoo, jenž nastoupil poprvé od 21. října.

Sestřih z utkání Detroit - New Jersey

„Myslím, že jsme dobře podporovali ofenzivu i v minulých utkáních, ale teprve dnes nám to tam opravdu napadalo, takže se mi celkem snadněji říká, že jsme jako obránci odvedli dobrou práci,“ prohlásil Smith, který si připsal první gól v sezoně. „Důvod, proč se můžeme častěji zapojit do útočení, je ten, že naši útočníci nám pro to vytvářejí čas i prostor,“ dodal.

„Co dnes rozhodlo? Detroit byl jednoduše lepší,“ shrnul utkání trenér „Ďáblů“ Peter DeBoer. „Kdybychom vyhráli a získali body, byla by to tak trochu krádež,“ dodal.

„Dostali jsme gól na konci první třetiny a pak ještě jeden. Je to samozřejmě na nás všech, ale já měl aspoň jednu střelu chytit,“ litoval gólman Schneider. „A ten čtvrtý gól? Tohle je asi jediná hala, kde se to může stát. Vím, že mantinely jsou tady pružnější. Snažil jsem netečovat puk bruslemi, ale ten kotouč letěl vzduchem,“ pokrčil Schneider rameny nad Kronwallovou trefou.

Třetí hvězdou zápasu byl vyhlášen brankář Michal Neuvirth, který si v souboji s Edmontonem připsal 49 úspěšných zákroků, porážce Buffala 2:3 ale stejně nezabránil. Sabres přitom vedli 1:0 a 2:1, Oilers však dvěma góly v posledních deseti minutách skóre otočili a vybojovali první výhru v sezoně na soupeřově hřišti.

„Když nechcete hrát a bojovat o puk, tak se vám stane přesně tohle,“ zlobil se trenér Buffala Ted Nolan. „Je to pořád stejná písnička. Nejhorší je, že jsme vedli 2:1. A pak uděláme dvě hrubky a darujeme soupeři dva góly.“ Oilers, kteří vyhráli po čtyřech porážkách za sebou, byli celý zápas aktivnější a dohromady vystřelili pětaosmdesátkrát, přičemž 52 ran prošlo až na Neuvirtha. „Padesát dva, pane jo, to je šílené,“ glosoval to český gólman. „Soupeř chtěl vyhrát víc než my a přehrál nás. Musíme se probudit. Tohle se nám nesmí stávat, zvlášť ne na domácím ledě,“ dodal.

Sérii pěti porážek přerušili hokejisté Washingtonu díky vítězství 3:2 v Chicagu. Capitals sice prohrávali 0:2, v závěru druhé třetiny ale skóre třemi góly obrátili, přičemž skórovali dvakrát v poslední minutě. Vítězný gól vstřelil v čase 39:55 Joel Ward.

„Myslím, že jsme pětatřicet minut hráli perfektní hokej. A pak jsme se sami porazili nesmyslnými chybami, které jsou absolutně nepřípustné,“ hřímal kouč Blackhawks Joel Quenneville, jehož tým prohrál potřetí za sebou na domácím ledě. To se Chicagu stalo naposledy v sezoně 2011/12.

Domácí hokejisté sice vyvinuli ve třetí třetině maximální snahu, aby porážku odvrátili, přestříleli soupeře v poměru 13:4, žádný gól už ale nepadl. „V závěru utkání jsme měli hrát lépe, ale naštěstí jsme to nakonec ubránili. A i když víme, že nás soupeř přehrál, je tahle výhra ohromně cenná pro naše sebevědomí,“ prohlásil brankář Washingtonu Braden Holtby, který pomohl k vítězství 38 zákroky.

Vedle Kindla a Židlického se v pěti pátečních zápasech prosadili z českých hokejistů ještě Martinové Hanzal a Erat, kteří asistovali u jednoho gólu Arizony při výhře 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Anaheimu.

Výsledky NHL:

Buffalo - Edmonton 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 21. Moulson, 47. Stafford - 22. Pakarinen, 52. Arcobello, 56. Gordon. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, z 52 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 94,2 procenta. Střely na branku: 31:52. Diváci: 17.490. Hvězdy zápasu: 1. Purcell, 2. Pakarinen (oba Edmonton), 3. Neuvirth (Buffalo).

Carolina - Columbus 3:2 p (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 23. Skinner, 52. V. Rask, 65. Lindholm - 32. a 39. Hartnell. Střely na branku: 35:31. Diváci: 11.540. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Skinner, 3. C. Ward (všichni Carolina).

Chicago - Washington 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Branky: 18. Saad, 21. Keith - 36. Burakovskij, 40. Johansson, 40. J. Ward. Střely na branku: 40:24. Diváci: 21.892. Hvězdy zápasu: 1. Burakovskij (Washington), 2. Keith (Chicago), 3. Niskanen (Washington).

Detroit - New Jersey 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky: 19. Kindl, 20. B. Smith, 32. Franzén, 38. Kronwall - 4. Bernier, 43. Tootoo (Židlický). Střely na branku: 31:17. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Kronwall, 2. Kindl, 3. Nyquist (všichni Detroit).

Anaheim - Arizona 2:3 sn (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Getzlaf, 9. Beleskey - 24. Klinkhammer (Hanzal, Erat), 25. Doan, rozh. nájezd Boedker. Střely na branku: 39:25. Diváci: 16.235. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Kesler (oba Anaheim), 3. M. Smith (Arizona).

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.