KHL: Jágr s Červenkou řádili, Hašek čtyřikrát inkasoval

17:52
MOSKVA - Ve druhém utkání Omsku v nové sezoně Kontinentální ligy už se střelecky prosadili i čeští hokejisté Jaromír Jágr a Roman Červenka. Jágr dnes pomohl dvěma góly porazit Čerepovec 5:1. Červenka mu ve 13. minutě připravil první gól zápasu a necelé čtyři minuty před koncem sám uzavřel skóre utkání svou první brankou v KHL po letním přestupu z pražské Slavie.

Dominik Hašek při premiéře za CSKA Moskva. foto: ČTK

Opět se nedařilo Dominiku Haškovi, který podruhé za sebou inkasoval čtyři góly a Spartak Moskva prohrál na ledě nováčka Chanty Mansijsku 1:4. Čtyřikrát lovil puk ze sítě také Jakub Štěpánek, který při své premiéře v KHL neodvrátil porážku hvězdami nabitého Petrohradu 3:4 v Astaně. Na všech brankách vítězů se podílel útočník Lukáš Kašpar, který dva góly dal a na dva přihrál.

Kontinentální hokejová liga

Chabarovsk - CSKA Moskva 4:3 v prodl. (za hosty Marek 1+1), Novokuzněck - Dinamo Minsk 2:5, Novosibirsk - Dinamo Riga 3:2, Omsk - Čerepovec 5:1 (za domácí Jágr 2+0, Červenka 1+1), Barys Astana - Petrohrad 4:3 (za domácí Kašpar 2+2, Novotný 0+2), Chanty Mansijsk - Spartak Moskva 4:1, Ufa - Magnitogorsk 6:5 v prodl. (za domácí Klepiš 1+2), 17:30 Atlant Mytišči - Jaroslavl.

Dvě asistence si v dresu Barysu připsal také další mistr světa z Německa Jiří Novotný. Další úřadující světový šampion Jakub Klepiš rozhodl o vítězství Ufy nad Magnitogorskem 6:5 v prodloužení, když skóroval v 63. minutě.

Předtím v normální hrací době u dvou gólů asistoval. Avangard vyhrál i druhý zápas v sezoně, kterou zahájil sobotním vítězstvím 4:3 nad Spartakem Moskva. Proti Haškovi se Jágr s Červenkou neprosadili, ale tentokrát už jejich útok slavil úspěch. Při prvním gólu mířil Jágr do prázdné klece poté, co Červenka vybruslil mezi obránci Čerepovce zpoza branky a trefil tyčku.

Puk se odrazil k najíždějící hlavní hvězdě Omsku, která snadno skórovala. Na 2:0 zvýšil v 28. minutě Jegor Averin v oslabení při Červenkově vyloučení. V polovině zápasu mohli hosté snížit z trestného střílení nařízeného za faul Dmitrije Rabykina, ale Jevgenij Ketov neuspěl. Další gól vstřelil Jágr v početní převaze, kterou dostal Omsk díky nedovolenému držení českého obránce Severstalu Ondřeje Němce.

Dominik Hašek.

Po skrumáži před brankou se puk zjevil před slavným kladenským odchovancem, který z levého kruhu zblízka s přehledem zasunul puk do branky, než se stihl gólman Vasilij Košečkin přesunout. V úvodu poslední třetiny se povedlo hostům snížit, ale Omsk v závěru ještě dva góly přidal. Dařilo se také Janu Markovi z CSKA Moskva, jenž v Chabarovsku zaznamenal gól a přihrávku, ale porážce hostů 3:4 v prodloužení nezabránil.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.