Každý potřebuje chlápka na góly. Hráči Realu opěvují Ronalda, který překonal Messiho

15:33
PRAHA - Tenhle zápas patřil jemu. Znovu. Cristiano Ronaldo byl opět klíčovou postavou Realu Madrid v důležitém duelu a k obhajobě triumfu v Lize mistrů přispěl ve finále proti Juventusu dvěma góly. V soutěži jich fenomenální Portugalec nasázel dvanáct, o jeden víc než věčný rival Lionel Messi z Barcelony.

Cristiano Ronaldo s trofejí pro vítěze Ligy mistrů. foto: Reuters

„Poctivě jsem se na závěr sezony připravoval, právě v tomto období můžete vyhrávat největší trofeje,“ popisoval Ronaldo. A vykonal, co bylo třeba.

Právě on nasměroval Real k celkovému vítězství, druhému v řadě. Ve dvacáté minutě otevřel skóre po narážečce s Dani Carvajalem a stal se tak prvním fotbalistou, který se z branky radoval ve třech různých finále Ligy mistrů.

Juventus téměř ihned – o sedm minut – díky parádním nůžkám Maria Mandžukiče srovnal a ve zbytku první půle byl Realu rovnocenným soupeřem, ale po přestávce už dominoval „Bílý balet“.

„Zidane nám o poločase řekl, že v nás věří,“ řekl Ronaldo. Po změně stran vstřelil druhý gól, kterým definitivně zlomil odpor Juventusu. Trefa na 3:1 ze 64. minuty přišla opět po přihrávce z pravého křídla, tentokrát ji adresoval Luka Modrič a Ronaldo zakončoval z malého vápna.

Nejlepší střelci v Lize mistrů

• Cristiano Ronaldo - 105 gólů
  • Lionel Messi - 94
  • Raúl Gonzáles - 71
  • Ruud van Nistelrooij - 56
  • Karim Benzema - 51

Pro značku CR7 to v Lize mistrů byla branka s číslem 105, žádný jiný fotbalista se takovou bilancí nemůže pochlubit. Navíc překonal Messiho v soutěžní tabulce střelců, kterou ovládl se dvanácti zásahy. Už pátý ročník po sobě, což je rekord.

Góly dával už ve skupině, ale svou výjimečnost prokázal zejména ve vyřazovacích bojích. Bayernu nasázel pět z celkových šesti branek Realu, odvetu rozhodl hattrickem. To samé se mu povedlo v dalším kole, v madridském derby znovu zářil.

A byl hvězdou i ve finále, jak jinak. „Neuvěřitelné, další skvělá sezona,“ radoval se v rozhovoru pro web Ligy mistrů. „Mám radost, že se ji podařilo zakončit takovým způsobem,“ jásal.

Zdá se, že s každým gólem překoná nějaký milník. Na klubové i reprezentační úrovni má díky druhé finálové trefě rovných 600 branek. Oslavil čtvrtý triumf v Lize mistrů, který přidal k těm z let 2008, 2014 a 2016.

„Každý ví, že Cristiano je velmi důležitý,“ vysvětloval BBC záložník Toni Kroos. „Ve čtvrtfinále, v semifinále i nyní jsme předvedli dobrý týmový výkon, ale chlápka, který střílí góly, potřebujete vždycky. A on to opět dokázal.“