Kazaň na Štědrý den vyhrála v Praze, Lev přehrála 2:0

15:17aktualizováno  16:21
PRAHA - Hokejisté pražského Lva na Štědrý den prohráli v KHL s Kazaní 0:2. O vítězství hostů rozhodli v přesilových hrách Lauris Darzinš a Janne Pesonen, kteří se v polovině první třetiny trefili v rozmezí jedné minuty.

Lev - Kazaň foto: ČTK

Svěřenci trenéra Václava Sýkory prohrou s Kazaní zakončili sérii tří zápasů na vlastním ledě ve čtyřech dnech. V pátek Lev zaznamenal vysokou výhru 6:1 nad Ufou, v neděli pak podlehl 2:3 v prodloužení Nižněkamsku. Další duel čeká pražský celek za čtyři dny v Moskvě proti tamnímu Dynamu.

"Utkání jsme bohhužel začali v podobném duchu, v jakém jsme skončili s Nižněkamskem. Nedokázali jsme přepnout na vyšší výkon, abychom dokázali konkurovat týmu jako je Kazaň," řekl po utkání Sýkora.

Lev - Kazaň 0:2

Branky a nahrávky: 11. Darzinš (Nikulin, Morozov) 12. Pesonen (Immonen, Medveděv). Rozhodčí: Zacharov, Karabanov - Birin, Šeljanin. Vyloučení: 6:7 Využití: 0:2 Diváci: 4231.

Lev Praha: Štěpánek - Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Porseland, Mikuš, Oystrick - Voráček, Christensen, Danielsson - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Hossa, Surový, Bartečko - Řepík, Karamnov, J. Svoboda.

Kazaň: Garipov - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medveděv, Panin, Jemelin, Chomickij, Sokolov - Morozov, Kapanen, Darzinš - Obuchov, Immonen, Pesonen - K. Petrov, Těreščenko, Lukojanov - Golubjov, Bodrov, Abdullin.

Kazaň od začátku působila odpočatějším dojmem a hned v úvodu ohrozila brankáře Jakuba Štěpánka několika střelami. Domácí se poprvé osmělili šancí Nicklase Danielssona, jehož rána jen těsně minula pravý horní roh hostující branky.

V desáté minutě ale hráči Lva po chybě na modré nabídli hostům přesilovou hru pěti proti třem, kterou hosté přesnou ranou Darzinše zužitkovali. Po necelé minutě navíc Pražané inkasovali podruhé, tentokrát Jarkko Immonen našel u tyčky zcela volného Janneho Pesonena a ten poslal puk za bezmocného Štěpánka.

Právě nedisciplinovanost byla podle Sýkory hlavní příčinou porážky. "Působili jsme ospalým dojmem. Hodně faulovali a dvakrát nabídli soupeři dvojnásobnou přesilovku, čehož dokázal využít," poznamenal.

Do druhé třetiny vstoupili domácí mnohem aktivněji a zatlačili soupeře do obranného pásma. Velkého závaru však nedokázal využít Tomáš Surový, ani Jakub Voráček. Další šanci po individuální akci Marcela Hossy měl Bartečko, jeho střela však zamířila vysoko nad branku.

"Za druhou třetinu bych chtěl klukům poděkovat, protože jsme byli rovnocenným soupeřem hostujícímu týmu. Měli jsme tam několik výborných šancí, bohužel jsme z nich nedokázali vytěžit ani snížení," uvedl Sýkora.

Pražané poté i nadále tlačili, naráželi však na pozornou obranu hostů v čele s bezchybným brankářem Emilem Garipovem. Kazaň se závěrečném dějství zaměřila na bránění dvoubrankového náskoku a hráče Lva do šancí nepouštěla.

Do ojedinělé příležitosti se dostal Danielsson, z prostoru mezi kruhy ale nemířil přesně. "V obraně jsme hráli dobře a speciální pochvala patří našemu mladému brankáři, který byl opravdu vynikající," přidal hostující kouč Valerij Bělov.