Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Plíšková na Turnaji mistryň končí, nadělala spoustu chyb

13:35aktualizováno  15:15
Praha/Singapur - Do semifinále Turnaje mistryň se mohla dostat Karolína Plíšková. Ve svém zápase s Agnieszkou Radwaňskou ale podlehla 5:7 a 3:6. V tabulce modré skupiny tak končí třetí, do bojů o finále naopak postupuje polská tenistka. Do něj postoupila i Ruska Kuzněcovová.

Karolína Plíšková foto: ČTK

Plíšková nad obhájkyní titulu a aktuální světovou trojkou ještě nikdy nezvítězila, s Radwaňskou padla ve všech šesti předchozích vzájemných zápasech a nezískala ani set.

„Je na čase to změnit,“ burcovala se česká jednička, která letos Polce podlehla na antuce ve Stuttgartu po vyrovnaném utkání a v těsném tie-breaku druhé sady. Bitvou „o všechno“ se nechce nechat rozhodit. „Kdo vyhraje, postupuje, kdo pohraje, končí. Myslím, že by to tak mělo být.“

Karolína Plíšková
Agnieszka Radwaňská (vlevo) a Karolína Plíšková

Hned v prvním gemu mohla Plíšková sebrat podání své soupeřce, ta si ho ale nakonec udržela. Svůj servis Plíšková získala. Jejího příkladu se Radwaňská držela a své podání také využila v získaný gem.

V pátém gemu dokázala česká hráčka prolomit podání své soupeřky a vedla 3:2. Následně zisk potvrdila i na svém servisu. Další tři gemy ale lépe zvládla polská hráčka. A najednou tak Plíšková podávala proti konci prvního setu.

Tento kritický moment sice zvládla, jenže Radwaňská byla na koni. Svůj servis využila, následně získala i podání Plíškové, a ovládla tak první set 7:5.

Slabší chvíli soupeřky Plíšková nevyužila

Ve druhém setu měla za stavu 1:0 polská tenistka dva brejkboly, ani jeden z nich ale nevyužila. Ale Plíšková jí dala k dispozici třetí, který si už Radwaňská nenechala vzít a vedla 2:0. Jenže následně měla tři brejkboly i česká hráčka. Hned při první šanci udělala Polka dvojchybu a brejk slavila Plíšková.

O chvíli později už ale rodačka z Loun vedla 3:2 na gemy, jenže dalším ztraceným podáním umožnila polské tenistce srovnat. A Radwaňské se ziskem soupeřčina podání vrátila ztracená forma a třemi gemy za sebou zápas ukončila.

Muguruzaová se loučí vítězstvím

Muguruzaová byla po předchozích dvou porážkách již bez šance na zopakování loňského postupu do semifinále, přesto našla v duelu s Kuzněcovovou síly k obratu a se Singapurem se rozloučila výhrou.

Ve druhém i třetím setu Rusce třikrát prolomila podání a po hodině a 36 minutách proměnila třetí mečbol. Na brzké vyřazení si tak Španělka přiložila aspoň trochu hojivou náplast: za vítězství získá 174 tisíc dolarů a ve světovém žebříčku si navíc připíše 250 bodů.