Plíšková na Turnaji mistryň končí, nadělala spoustu chyb

13:35aktualizováno  15:15
Praha/Singapur - Do semifinále Turnaje mistryň se mohla dostat Karolína Plíšková. Ve svém zápase s Agnieszkou Radwaňskou ale podlehla 5:7 a 3:6. V tabulce modré skupiny tak končí třetí, do bojů o finále naopak postupuje polská tenistka. Do něj postoupila i Ruska Kuzněcovová.

Karolína Plíšková foto: ČTK

Plíšková nad obhájkyní titulu a aktuální světovou trojkou ještě nikdy nezvítězila, s Radwaňskou padla ve všech šesti předchozích vzájemných zápasech a nezískala ani set.

„Je na čase to změnit,“ burcovala se česká jednička, která letos Polce podlehla na antuce ve Stuttgartu po vyrovnaném utkání a v těsném tie-breaku druhé sady. Bitvou „o všechno“ se nechce nechat rozhodit. „Kdo vyhraje, postupuje, kdo pohraje, končí. Myslím, že by to tak mělo být.“

Karolína Plíšková
Agnieszka Radwaňská (vlevo) a Karolína Plíšková

Hned v prvním gemu mohla Plíšková sebrat podání své soupeřce, ta si ho ale nakonec udržela. Svůj servis Plíšková získala. Jejího příkladu se Radwaňská držela a své podání také využila v získaný gem.

V pátém gemu dokázala česká hráčka prolomit podání své soupeřky a vedla 3:2. Následně zisk potvrdila i na svém servisu. Další tři gemy ale lépe zvládla polská hráčka. A najednou tak Plíšková podávala proti konci prvního setu.

Tento kritický moment sice zvládla, jenže Radwaňská byla na koni. Svůj servis využila, následně získala i podání Plíškové, a ovládla tak první set 7:5.

Slabší chvíli soupeřky Plíšková nevyužila

Ve druhém setu měla za stavu 1:0 polská tenistka dva brejkboly, ani jeden z nich ale nevyužila. Ale Plíšková jí dala k dispozici třetí, který si už Radwaňská nenechala vzít a vedla 2:0. Jenže následně měla tři brejkboly i česká hráčka. Hned při první šanci udělala Polka dvojchybu a brejk slavila Plíšková.

O chvíli později už ale rodačka z Loun vedla 3:2 na gemy, jenže dalším ztraceným podáním umožnila polské tenistce srovnat. A Radwaňské se ziskem soupeřčina podání vrátila ztracená forma a třemi gemy za sebou zápas ukončila.

Muguruzaová se loučí vítězstvím

Muguruzaová byla po předchozích dvou porážkách již bez šance na zopakování loňského postupu do semifinále, přesto našla v duelu s Kuzněcovovou síly k obratu a se Singapurem se rozloučila výhrou.

Ve druhém i třetím setu Rusce třikrát prolomila podání a po hodině a 36 minutách proměnila třetí mečbol. Na brzké vyřazení si tak Španělka přiložila aspoň trochu hojivou náplast: za vítězství získá 174 tisíc dolarů a ve světovém žebříčku si navíc připíše 250 bodů.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...