Kapitán Rosický: Aspoň vidíme chyby, které musíme odstranit

21:23
PRAHA - Dal krásný gól, což byla jediná radost kapitána českých fotbalistů Tomáše Rosického během přípravného utkání proti Norsku (2:2). "Velká škoda, že jsme to nedotáhli do konce, když už jsme byli blízko," litoval vyrovnávací branky dvě minuty před koncem.

Zklamaný Tomáš Rosický. foto: MAFRA - Michal Růžička

On sám v 11. minutě poslal tým do vedení. "Vzal jsem si míč a z levé strany si ho posunul na střed. Brankář si myslel, že ho budu chtít obstřelit  na zadní tyč. Tak si tam udělal krok a já mu to dal na přední. Docela pěkný, že jo," prohodil Rosický s úsměvem. Jinak důvod k radosti příliš neměl.

Pěkná byla ještě atmosféra, souhlasíte?
Tolik lidí jsem na přátelák ani nečekal. Jen škoda, že jsme nedokázali vyhrát, aby lidi odcházeli spokojení.

Co všechno?
Můžu hodnotit jen první poločas, kdy jsem hrál. Nejvíc musíme zapracovat na rozehrávce odzadu. Někdy nám to trvalo dlouho, jindy jsme dávali spoustu zpětných přihrávek až k Petrovi. To je samozřejmě špatně. Na druhou stranu když už jsme se dostali k jejich vápnu, dokázali jsme být nebezpeční. Tam to bylo mnohem lepší.

Rozehrávka vázla i proto, že vás Norové hodně napadali?
To k tomu patří. Většina týmů vás bude napadat vysoko. My jsme chtěli hrát u nich, ale k tomu jsme se moc nedostali. Spoustu míčů jsme hráli zpátky. Nedařila se kombinace nebo náběhy ze stran. Postupný útok musíme zlepšit.

Tomáš Rosický z ČR (vlevo) a Ruben Yttegard Jenssen z Norska.

Co vás potěšilo?
Měli jsme tam i pozitivní věci, na kterých se stavět dá. Když jsme se k nim dostali, dokázali jsme si pak poradit. Ale spousta věcí dobrá nebyla. Ale je to jen příprava.

Chyběly k tomu dvě minuty, pak Čech udělal chybu. Jak jste to viděl?
Byla to střela, kterou by Petr chytal měl. On sám to ví moc dobře. Ale to se stane. Je lepší, když takový gól dostane v přípravě, než pak v kvalifikaci s Holandskem.

Při premiéře trenéra Vrba ani výkon nebyl přesvědčivý. Jak jste to cítil?
Čeká nás spousta práce, některé věci jsme měli dobré, některé hodně špatné. Není to jednoduché při změně trenéra. Má svou vizi, co chce hrát, ale je na nás, jak to dokážeme přenést na hřiště.

Co po vás chtěl jiného než předchůdce Bílek?
Nechci říct, že by po nás chtěl něco převratného, co bychom nedokázali pochopit, to vůbec ne. Ale vždycky je o tom, jestli ty pokyny dokážeme plnit. Něco se dařilo, něco se nedařilo vůbec. Možná je dobře, že to dneska nebylo skvělý, perfektní. Aspoň vidíme chyby, které musíme odstranit.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč