Kanoista Gebas dojel na SP v Čunovu třetí

14:05
BRATISLAVA - Český kanoista Vítězslav Gebas obsadil stejně jako před týdnem v Praze třetí místo v závěrečném závodu Světového poháru vodních slalomářů v Čunovu u Bratislavy. Vyhrál domácí Alexander Slafkovský, na něhož Gebas ztratil necelou sekundu.

Vítězslav Gebas foto: ČTK

Osmadvacetiletý Gebas zajel ve finále v nevlídném počasí čistou jízdu stejně jako zbylí dva medailisté. Za druhým Slovincem Anžem Berčičem zaostal o devět setin sekundy, za Slafkovským o 93 setin. Slovenský kanoista prvním triumfem v sezoně potvrdil své celkové vítězství v SP, které měl jisté už před finále.

Umístění mezi trojicí nejlepších si Gebas cenil o to více, že v Čunovu moc netrénoval. "Trať je sama o sobě těžká, měl jsem málo času na trénink, projel jsem se po trati pouze jednou. Vůbec jsem se nechtěl srovnávat s kluky ze Slovenska. O to větší mám radost," řekl ČTK celkově šestý muž SP.

Olympionik Ježek byl patnáctý

Do finále C1 se nedostali další dva čeští reprezentanti. Jan Mašek byl v dopoledním semifinále třináctý, dvojnásobný olympionik a loňský vítěz SP Stanislav Ježek patnáctý. Ježek přišel o finále kvůli třem chybám. Doteku je nevyhnul hned na první a třetí brance, další dvouvteřinovou penalizaci dostal na desáté brance.

"Nevyšlo to, protože jsem měl moc šťouchů. Je potřeba jezdit hodně natěsno kvůli času. Tady fouká, o to je to těžší, když se tam najíždí na centimetry přesně a brána se posouvá o deset nebo 15 centimetrů," posteskl si Ježek, jenž před týdnem v Praze přišel o šanci na dobrý výsledek kvůli zlomenému pádlu.

V kategorii kajakářů těsně uniklo místo na stupních vítězů Luboši Hilgertovi, jenž obsadil čtvrtou pozici. Na třetího Etienna Dailleho z Francie, který vyhrál SP celkově, ztratil 16 setin sekundy, na vítězného Slovince Jureho Megliče jen čtyři desetiny.

Další český účastník finále Vít Přindiš nenavázal na vydařené semifinále, v němž zajel nejrychlejší čas, a obsadil sedmou pozici. Stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek byl v semifinále dvanáctý a do finále nepostoupil. V SP celkově obsadil třetí místo.

Finále nevyšlo českým kanoistkám, kterým se nepodařilo projet všechny branky. Kateřina Hošková byla s 50 trestnými sekundami sedmá, Monika Jančová se 150 sekundami poslední desátá. Zvítězila domácí Katarína Macová.

Letošní Světový pohár v neděli zakončí kajakářky a deblkanoisté.

Výsledky SP ve vodním slalomu v Čunovu u Bratislavy

Muži:

K1:
1. Meglič (Slovin.) 105,82 (2 tr. sekundy), 2. Neveu -0,21 (0), 3. Daille (oba Fr.) -0,24 (0), 4. Hilgert -0,40 (0), ...7. Přindiš -2,58 (0), v semifinále 12. Hradilek, v kvalifikaci 55. Prskavec (všichni ČR).