Kanada deklasovala dosud stoprocentní Norsko 7:1

22:47
STOCKHOLM - Hokejisté Kanady porazili na světovém šampionátu dosud stoprocentní Nory vysoko 7:1. Souboj ve Stockholmu pro sebe favorizovaný zámořský výběr rozhodl již během první třetiny, kterou vyhrál jednoznačně 4:0. Čtyřmi body za gól a tři finální přihrávky se blýskl útočník vítězů Steven Stamkos, dvakrát skóroval Taylor Hall.

Hokejisté Kanady slaví gól do sítě Norska. foto: Reuters

Norského hrdinu předchozích utkání Haugena nahradil mezi tyčemi Volden a měl se v úvodním dějství co ohánět. Kanaďané neponechali nic náhodě, vyhráli tuto pasáž 13:1 na střely a především stříleli góly. Brzké oslabení Norové ještě ustáli, jenže pak chybovali, Stamkos předložil puk Laddovi a Kanada vedla.

Ve 14. minutě si Skinner vyjel zpoza branky a přidal druhý gól. Eberle poté prokázal šikovné ruce a perfektní akcí připravil gól na 3:0, který dal Duchene. Podobně snadnou úlohu měl o 67 sekund později v přesilové hře i Giroux, když pouze usměrnil kotouč do prázdné branky.

Vše o hokejovém MS 2013

Zcela odevzdaní a deprimovaní Norové inkasovali v nástupu do druhé třetiny popáté z Hallovy hole a v tu chvíli se zdálo, že budou šetřit síly na další důležitá klání a potupný dvouciferný výsledek je nemine. Jenže za rozhodnutého stavu výrazně ubrala i Kanada a zbytek zápasu dohrávala v tréninkovém tempu. I proto mohl v polovině zápasu slavit čestný norský úspěch Ken Andre Olimb.

Ve třetí části Kanada znovu přidala, což vyústilo v kosmetickou úpravu výsledku a navýšení rozdílu ve skóre. Ve 45. minutě se dočkal kanonýr Stamkos, střeleckou listinu poté uzavřel svou druhou trefou v utkání Hall.

Kanada - Norsko 7:1 (4:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Ladd (Stamkos), 14. Skinner (Stamkos), 17. Duchene (Eberle, Robidas), 19. Giroux (Schultz, Stamkos), 23. Hall (Eberle), 45. Stamkos (Giroux, Brodie), 53. Hall (Duchene, R. O'Reilly) - 31. K. A. Olimb (Bastiansen, M. Olimb). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Brüggemann - Schrader (oba Něm.), Dahmen (Švéd.). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 3678.

Kanada: Dubnyk - Robidas, Dillon, Schenn, Campbell, Schultz, Harrison, Brodie - Ladd, Giroux, Stamkos - Read, E. Staal, Simmonds - Hall, Duchene, Eberle - Skinner, J. Staal, R. O'Reilly. Trenér: Lindy Ruff.

Norsko: Volden - Holös, Bonsaksen, Trygg, Ödegaard, Sörvik, Solberg - Skröder, Hansen, Thoresen - K. A. Olimb, Bastiansen, M. Olimb - Rosseli Olsen, Forsberg, Röymark - Spets, Ask, Roest - Martinsen, Dahlström. Trenér: Roy Johansen.