Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Kudějová stříbro, Hilgertová bronz. Kajakářkám se v Praze dařilo

12:46aktualizováno  13:20
PRAHA - České kajakářky získaly dvě medaile na domácím Světovém poháru v pražské Troji: Kateřina Kudějová byla druhá a Štěpánka Hilgertová třetí. Třetí pohárový závod sezony vyhrála Němka Ricarda Funková, jež před třemi týdny získala ve Vídni titul mistryně Evropy.

Kateřina Kudějová. foto: ČTK

Další Češka ve finále Veronika Vojtová obsadila osmou příčku a zajistila si účast na zářijovém světovém šampionátu v USA.

Čtyřiadvacetiletá Kudějová, dvojnásobná mistryně světa do 23 let, loni na seniorském MS v Praze vyhrála semifinále, ale pak neprojela branku a skončila osmá. V neděli už ale šanci na stupně vítězů proměnila. Branky ve vlnách Vltavy zvládla bez penalizace a za vítěznou Funkovou zaostala jen o 42 setin sekundy.

ČTĚTE VÍCE

Šestačtyřicetiletá dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová skončila třetí s jedním "šťouchem", i bez tohoto dotyku branky by dvě rychlejší soupeřky neohrozila. Na stupně vítězů se dostala po třech letech, ve Světovém poháru byla naposledy třetí v roce 2010 při závodu SP právě v Praze. Hilgertová je nejstarší medailistkou v historii.

Deblkanoisté tentokrát bez medaile

Deblkanoisté medaili nepřidali. Ondřej Karlovský a Jakub Jáně byli pátí, mistři světa do 23 let Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem finálovou desítku po neprojeté brance uzavřeli.

Čeští vodáci tak v Praze vybojovali čtyři individuální medaile. V sobotu byli stříbrní kajakář Jiří Prskavec a v neolympijské disciplíně kanoistka Kateřina Hošková.

V hlídkách se Hošková podílela na zlatu žen C1, vyhráli také kanoisté a kajakáři byli třetí. Hlídky kajakářek a deblířů v neděli odpoledne program uzavřou.